2 0 1 8
 Memoriál Miroslava Staška
V pátek 28. prosince se na kuželně v Teplé konal 1. ročník turnaje hasičů v kuželkách „Memoriál Miroslava Staška“. S radostí jsme uvítali paní Staškovou, která turnaj prvním hodem odstartovala. Po rozdělení do čtyř skupin turnaj začal. Boj to byl veliký, všichni se snažili, ale nakonec vyhrálo družstvo „Šéfovo děti“.Dorostenci na ledě
Ve středu 26. prosince se sešli dorostenci včetně jejich vedoucího Zdeňka a vyrazili na zimní stadion do Mar. Lázních, aby se sportovně vyžili po vánocích a provětrali své brusle. V rámci kroužení kolem zimáku si zahráli na babu :-)


Vánoční besídka
Dne 19. prosince se od 16:30 konala pro mladé hasiče vánoční besídka. Děti se sešly ve vánoční náladě, na ochutnání přinesly výborné vánoční cukroví. S napětím jsme čekali, zda i na hasičárnu přiletí Ježíšek. Najednou se spustily sirény. V garáži na děti čekal ozdobený stromeček a kupa dárků. Každý mladý hasič dostal hasičskou láhev, vedoucí dostaly nosiče na láhve a spoustu dárečků od dětí. Od Ježíška z okresu jsme dostali nové dresy a proudnice na útok.
Poté jsme se odebrali do klubovny připomenout si několik vánočních zvyků a tradic a poslechnout si naše mladé hasiče, kteří nám zahráli na hudební nástroje.
Moc jsme si to všichni užili.

Mikuláská besídka
V pátek 30. listopadu se od 17:00 hod. v klubovně hasičské zbrojnice konala Mikulášská besídka. S troškou napětím jsme očekávali příchod vzácných bytostí Mikuláše, anděla a čertů. Čekání nám zpříjemnilo malé občerstvení včetně našeho tradičního hasičského čaje. Vážný Mikuláš, zlobiví a hluční čerti spolu s laskavým andělem rozdali dětem balíčky. Samozřejmě to děti neměly zadarmo – každý musel něco zazpívat či zarecitovat. Anděl četl z knihy hříchů jména a „hříchy“ našich mladých hasičů. Protože máme moc šikovné děti, chválou nešetřil.
S příslibem, že se polepšíme, jsme Mikulášovi na rozloučenou, za vše pod ěkovali.Mikulášská nadílka v Křižovatce
V sobotu 24. 11. ráno jsme s 9 mladými hasiči vyrazili do Křižovatky, kde nás čekala Mikulášská besídka pořádaná OSH Cheb. V místním kulturním domě byl pro děti připraven zábavný program. Nejprve byla oceněna celoroční práce vedoucích, pak už jen děti soutěžily (mj. soutěž v oblékání našeho člena jsme vyhráli), tancovaly a s napětím čekaly na příchod Mikuláše a hlavně čertů. Někteří se báli víc, jiní míň (i slzy se objevily), ale čerti odešli s prázdnou a všichni přítomní dostali od Mikuláše a anděla balíček. Moc jsme si to užili a okresnímu sdružení děkujeme.

Odznaky odbornosti
V sobotu 3. listopadu se v Dolním Žandově konaly zkoušky odbornosti mladých hasičů. Z našeho sboru se zúčastnili Míša, Jirka, Barunka, Karolínka a Natálka. Plnili odbornost strojník junior. Všichni byli perfektně naučeni, a tak zkoušky úspěšně absolvovali.

Halloweenská párty
Ve středu v rámci naší schůzky jsme pro mladé hasiče uspořádali halloweenskou párty. Pohoštěním se podíleli i naši mladí hasiči (mj. děkujeme maminkám, babičkám i tetičkám - strašidelné pokrmy byly vynikající). Děti dorazily na hasičárnu v různých halloweenských kostýmech (některé masky byly opravdu hrůzostrašné a kvůli lepšímu spaní vedoucích se raději schovaly). Po ochutnávce různých prstů, krabích jednohubek, košťat a jiných dobrot, jsme závodili v mumifikaci mladého hasiče. Nakonec jsme stihli ještě několik tématických soutěží. Nejen děti si to mooooc užily.

Drakiáda
Ve středu 17. října jsme v rámci schůzky pořádali pro děti drakiádu. Děti dorazily na hasičárnu s opravdu krásnými modely draků. Ač se na stromech nehnul ani lísteček, přesto jsme draky vzhůru dostali (trošku fyzičky a propocené tričko).

Závod požární všestrannosti
V sobotu 13. října se na hřišti a okolí Teplé konalo podzimní kolo hry Plamen a dorostu - závod požární všestrannosti (braňák). Do závodu nastoupilo z řad tepelských hasičů 5 družstev - dorostenci, 2 v kategorii starších a 2 mladších. Braňáku se zúčastnilo téměř 150 dětí z celého okresu. Mladí závodníci ukázali na šesti stanovištích své znalosti a sportovní zdatnost na trase mírně zvlněném terénu. Stříleli ze vzduchovky, poskytovali první pomoc, dělali uzle, předvedli znalosti topografie a požární ochrany. Naši mladí hasiči byli úžasní. Dorostenci se umístili na 1. místě, družstva starších na 1. a 2. místě, družstva mladších na 3. a 5. místě. Gratulujeme.
Během celého závodu probíhala prezentace pojišťovny Generali a ukázka práce záchranářů (EAS Europe Ambulance Service). Na závěr jsme si všichni krásně zatancovali podle našich dorostenců. Výbornou práci odvedli také naši hasiči při organizaci celého závodu.

Školení a zkoušky vedoucích mládeže
Dne 16. září se v klubovně hasičské zbrojnice v Teplé konalo školení vedoucích mládeže a instruktorů. Po celodenním školení nás na závěr čekaly testy. Z našich vedoucích zkoušky úspěšně složili Zdeněk, Jitka, Jana, Nikola a Pavla.


Bačův memoriál
Dne 1. září jsme na hřišti TJ Sokol Teplá pořádali soutěž mladých hasičů Bačův memoriál. Soutěže se zúčastnilo 14 družstev v kategorii mladších a starších ( z Teplé, Dolního Žandova, Skalné, Chebu, Útviny...). Nejprve svůj um předvedly děti v disciplíně štafeta požárních dvojic a poté v královské disciplíně požární útok. Naše družstva mladších se umístila na 2. a 3. místě. Družstvo starších na 6. a 2. místě. Nikdo nepřišel zkrátka, všichni závodníci dostali medaili a každé družstvo 2 pizzy. I když ráno před soutěží pršelo, pak se počasí nad námi slitovalo a nebylo ani horko ani deštivo. Díky výborné organizaci a technické četě šlo vše bez zbytečných prodlev a soutěž se vydařila.


 

LEJDÝS CUP
V sobotu 18. srpna se naše hasičky zúčastnily turnaje v malé kopané žen. Ani letos se nemusely za své fotbalové výkony stydět. Díky souhře celého týmu se naše fotbalistky umístily na 2. místě.


Večerní stovka Kamenec u Poličky
V sobotu 11. 8. jsem se naši dorostenci Kačka a Fíďa Hemzovi zúčastnili posledního závodu Českého poháru v běhu na 100 m, který se konal v Kamenci u Poličky. Závod s názvem Večerní stovka Kamenec u Poličky měl úžasnou atmosféru s bezmála 300 závodníky a uskutečnil se v nádherném areálu Pod lipou. Po základních kolech ve všech kategoriích, čítajících dva rozběhy, následovaly vyřazovací rozběhy, které se konaly za umělého osvětlení. Do večerních rozběhů postupovali 4 nejlepší dorostenci z každé kategorie a po osmi mužích a ženách. Fíďa se nakonec dostal až do finále A, kde skončil na druhém místě. Kačka skončila v základním kole na pěkném 13. místě a do večerních rozběhů se nekvalifikovala. Účastníky Večerní stovky v Kamenci byli i letošní mistr světa Daniel Klvaňa a mistryně světa Šárka Jiroušová. Den byl sice nesmírně dlouhý, vždyť finále mužů se běželo ve 23:15, ale stálo to za to. 
RudaCup 2018
Dne 5. července se na hřišti TJ Sokol Teplá konal 19. ročník turnaje v malé kopané RudaCup. Naši hasiči se umístili na celkovém 10. místě. Organizátorům děkujeme za příjemný zážitek a zároveň hladký průběh turnaje.


Mistrovství ČR hry Plamen a dorostu
Ve dnech 4. – 5. července probíhalo v Plzni na atletickém stadionu Mistrovství ČR hry Plamen a dorostu v požárním sportu. Náš sbor reprezentoval v kategorii jednotlivci střední Fíďa Hemza. V běhu na 100 m se pouze o 0,14 vteřiny umístil na 4. místě. Ve dvojboji bojoval jako lev a obsadil s časem 15,60 s 3. místo. V celkovém hodnocení jednotlivců dosáhl úžasného výsledku 3. místa. Moc mu za jeho výkon a umístění gratulujeme. Fíďa je prostě skvělej.
Nocování na hasičárně
V pátek 29. června po vysvědčení jsme se v 16:00 hodin vybaveni věcmi na přenocování sešli na hasičské zbrojnici. Nejprve jsme vyhodnotili letošní docházku. Odměna byla pro všechny. Součástí toho bylo i rozloučení s Martinem, který obdržel pamětní list a plaketu. Poté proběhly různé soutěže, míčové hry, děti se na chvíli proměnily v motýlky. K večeři byl oblíbený hot dog nebo na ohni opečený buřt. Jako zákusek jsme si pochutnali na výborném dortu od Klárky B. a koláčů od ostatních maminek (děkujeme). Vrcholem této akce byla noční hra – bobřík odvahy, v rámci kterého si děti měly zapamatovat hasičské značky rozmístěné na trati. No a pak už jen strašidelná pohádka a hurá do spacáku na kutě. Ráno po snídani jsme dětem popřáli krásné prázdniny a na konci srpna ahoj.

 


Krajské kolo hry Plamen
Ve dnech 16. - 17. června se na sportovním stadionu v Ostrově nad Ohří konalo krajské kolo hry Plamen. Naši mladí hasiči postupovali z 1. místa okresu Cheb. Do sportovního areálu jsme přijeli již v pátek odpoledne, abychom v klidu postavili stany. Celé soutěžní zápolení bylo odstartováno v sobotu po snídani disciplínou štafeta CTIF. Pak následovala štafeta požárních dvojic, útok CTIF, štafeta 4x60 m a večer ještě braňák (ZPV). V neděli nás čekala královská disciplína – požární útok. A jak to všechno dopadlo? Po sečtení výsledků ze všech disciplín jsme se umístili na 5. místě. I když se nám něco, tak jak jsme natrénovali, nevydařilo, děti byly se svými výkony úžasný. Moc jim za reprezentaci děkujeme a k výkonu gratulujeme.

 

MAS Kraj živých vod
Naší žádosti o poskytnutí podpory grantového programu MAS Kraj živých vod bylo vyhověho a náš sbor získal finanční prostředky na nákup přileb pro mladé hasiče. Děkujeme.


Okresní kolo hry Plamen
Ve dnech 25. - 26. května se na fotbalovém hřišti ve Staré Vodě konala jarní část okresního kola hry Plamen. Na soutěž jsme opět vyrazili v plné počtu 20 mladých hasičů, kteří soutěžili v kategorii mladší i starší. Po příjezdu, postavení stanů a nástupu byly odstartovány první disciplíny. Mladší začali štafetou 4 x 60 m a starší útokem CTIF. K večeři jsme si opekli buřty.
Druhý den po snídani začali starší 2. pokusem požárního útoku CTIF. Mladší odstartovali štafetou požárních dvojic. Mezitím jsme si krátili čas fotbalem a skládání hlavolamů. Po obědě nás čekala královská disciplína požární útok. A jak to vše dopadlo? Skvěle! Mladší byli ve štafetě 2., dvojice vyhráli a v útoku skončili 4. Po sečtení výsledků ze všech disciplín se naši mladí hasiči v kategorii mladších umístili na 2. místě. Družstvo starších v disciplínách štafeta 4x60 m, štafeta dvojic, štafeta CTIF a útok CTIF předvedli bravurní výkon a umístili se na 1. místě. V požárním útoku skončili na 3. místě. Celkově stanuli na místě nejvyšším a okresní kolo hry Plamen vyhráli. Z titulu vítěze budou reprezentovat náš okres na krajském kole. Držme jim tedy palce, aby předvedli co nejlepší výkon.

Chtěli bychom poděkovat maminkám za výborné bábovky, koláče a jiné pochutiny. Samozřejmě velký dík patří našemu starostovi sboru Zdeňku Purkytovi za podporu, pomoc při soutěži a hlavně za sladkou odměnu – italskou zmrzlinu, kterou jsme soutěžní dny zakončili.


Memoriál Vendulky Fránové
V sobotu 12. května se na stanici HZS v Plzni na Košutce konal XVI. ročník celorepublikové dorostenecké soutěže „v běhu na 100 metrů překážek“. Náš sbor jeli reprezentovat čtyři dorostenci a opět předvedli skvělé výsledky. V kategorii střední dorostenky se na 4. místě umístila Kačka Hemzová, v kategorii starší dorostenky na 12. místě Dana Lodesová. V kategorii starší dorostenci se na 13. místě umístil Zdenda Sidorják a kategorii střední dorostenci ovládl Fíďa Hemza a závod vyhrál.Okresní kolo dorostu
V úterý 8. května se na hřišti TJ Sokol Teplá konalo Okresní kolo dorostu jednotlivců. I letos jsme pro tento závod měli svá želízka v ohni. Jednotlivci závodili v disciplínách dvojboj a závod na 100 m překážek, své znalosti museli ukázat v testu. Do krajského kola postupuje Fíďa Hemza a Zdenda Sidorják.Brigáda - sběr kamene
V sobotu 5. května jsme se ráno v 8:00 hod sešli na hasičské zbrojnici a vyjeli na pole firmy Probitas sbírat kameny.

Stavění máje a pálení čarodějnic
V pondělí 30. dubna se v 16:00 hod. sešli mladí hasiči na hasičské zbrojnici. Nejprve bylo potřeba ozdobit májku, do čehož jsme se s vervou pustili. Zahráli jsme si s dětmi tematické hry a soutěže (let na koštěti, hod pavoukem na cíl, běh pod koštětem a orientace slepé čarodějnice), následovalo opékání buřtů a ochutnávka specialit donesených účastníky. Pak už se začali scházet hasiči dospěláci. Počasí nám přálo, takže jsme si to všichni moc užili.


Brigáda mladých hasičů
V sobotu 21. dubna byla pro mladé hasiče domluvena brigáda. Sešli jsme se v hojném počtu vybaveni kýblem, rukavicemi a hráběmi. Nejprve jsme poklidili pozemek nedaleko hasičské zbrojnice (výtěžek z této akce bude věnován v rámci naší akce „Děti pomáhají dětem“ dítěti, které to nejvíce potřebuje, tj. s handicapem). Pozn. děkujeme panu Dudovi za zmrzlinu pro děti. Pak jsme se pustili do úklidu v pergole a kolem hasičárny. Vymetli jsme každý kout, holky mezitím umyly všechny stoly. Bylo skvělé vidět, s jakým nasazením se děti do práce pustily. Všem zúčastněným děkujeme za odvedenou práci. Splnili jsme jeden z okruhů pro celoroční činnost hry Plamen.Pardubická věž, stovka a štafeta
V areálu Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích se v sobotu 21. 4. 2018 uskutečnila Pardubická věž, stovka a štafeta. Naši dorostenci závodili v disciplíně běh 100 m s překážkami. V kategorii muži se na 45. místě umístil Zdenda S., na 50. místě Dan H. V kategorii dorostenci se na 4. místě umístil Fíďa H. a v kategorii dorostenky na 7. místě Kačka H.Závod požární všestrannosti
Dne 14. dubna se v Drmoulu konala 1. část okresního kola celostátní hry plamen – braňák. Naši mladí hasiči se zúčastnili závodu se třemi družstvy (2 v kategorii starších, 1 mladších). Mladší a starší hlídky plnily během trasy jednotlivé úkoly – střelba ze vzduchovky, základy topografie, uzlování, první pomoc, požární ochrana a překonání překážky. Naši mladí hasiči si vedli opravdu skvěle. Všechna družstva svým výborným výkonem obsadila bednu. Družstvo mladších se umístilo na 3. místě, družstvo starších na 1. a 3. místě. Je to perfektní start do hry Plamen. Moc gratulujeme.Jablonecká hala dorostu
Dne 8. dubna se v Jablonci nad Nisou konala soutěž v požárním sportu – Jablonecká hala dorostu, které se letos účastnilo celkem 600 závodníků. I naši dorostenci se této soutěže zúčastnili. Dana Lodesová skončila v kategorii starších dorostenek na 71. místě, Zdeněk Sidorják v kategorii starších dorostenců skončil na 22. místě,Kačka Hemzová v kategorii středních dorostenek skončila na 13. místě a Fíďa Hemza svoji kategorii středních dorostenců dokonce vyhrál. Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

"Halovka" v Toužimi
Dne 24. března jsme se zúčastnili 25. ročníku Halové pohárové soutěže mladých hasičů v Toužimi. Na soutěž jsme vyrazili s 25 mladými hasiči, tedy 5 družstvy. Pozn.: byli jsme nejpočetnější sbor na soutěži. Soutěžilo se celkem ve třech disciplínách, a to: štafeta požárních dvojic, štafeta 4x 40 m a štafeta CTIF. Družstva mladších se umístila na 5. a 6. místě. Družstva starších na 10., 9. a 3. místě. Od pořádajích jsme obdrželi plateky, pohár a něco na zub. Protože to pro spoustu našich dětí byla první soutěžní zkušenost a všichni do soutěžení dali všechno, dostali naši soutěžící od nás medaili (Fidorku) a dáreček.

 


Odznaky odbornosti
V sobotu 17. března v Dolním Žandově plnili naši mladí hasiči (Terezka K., Terezka G., Eliška P., Kristýnka, Eliška K. a Kačka L.) odznaky odbornosti - preventista a strojník junior. Plnění odznaků odbornosti je určeno mladým hasičům do 18 let a je součástí vzdělávacího systému mladých hasičů. Holky byly šikovný a zkoušky udělaly. Gratulujeme.

 

Školení jednotky: Záchrana osob z ledu
Slunná ale mrazivá neděle 25. února neodradila členy naší jednotky a členy jednotky hasičů z Bezdružic od školení na zamrzlém Starém  rybníku (Klášteráku). Tématem školení byla záchrana osob z ledu. Vyzkoušeli jsme různé způsoby záchrany a následného vyproštění osoby propadlé v ledu. Postupně se vyzkoušela záchrana pomocí nastavovacích žebříků, páteřní desky nebo i hadice a házecího pytlíku.  Každopádně největším hrdinou byl Petr Dvořák, který se pro figuranta do ledové vody vrhl osobně. Vše by ovšem nedalo reálně procvičit bez neúnavného figuranta Kuby Suchomela ze stanice HZS M. Lázně, který si zimní koupání opravdu užíval. A v neposlední řadě patří dík Petru Dvořákovi za přípravu tohoto školení. 


Jednotka sboru dobrovolných hasičů Teplá zakoupila nové vybavení a věcné prostředky za přispění Karlovarského kraje.
V roce 2017 obdržela jednotka sboru dobrovolných hasičů dotace na věcné vybavení. Toto vybavení bylo pořízeno díky příspěvku z Karlovarského kraje. Za tyto peníze byly nakoupeny dva kusy nových turboproudnic PROTEK v celkové hodnotě 24 400 Kč.
Dále jsme obdrželi státní dotaci na pořízení nových střihacích nožů na hydraulické vyprošťovací zařízení LUKAS, kterým naše jednotka disponuje v celkové výši 30 000 Kč.Beseda s PČR
V rámci schůzky dne 24. ledna pro nás zástupce PČR pan Martin Hemza připravil besedu o bezpečnosti silničního provozu. Ve své prezentaci dětem připomenul, jak se chovat na chodníku a silnici. Ovšem trhákem celé prezentace byly videospoty, v nichž hlavní roli hrají právě děti. Na závěr dostaly děti reflexní pásky. Za super besedu moc děkujeme.

 


Výroční valná hromada
V sobotu 6. ledna se na hasičské zbrojnici konala Výroční valná hromada. Nejprve všechny přítomné přivítal starosta sboru pan Zdeněk Purkyt, poté byly přečteny zprávy o činnosti sboru, jednotky, dětských kolektivů a žen a revizorů o hospodaření SDH. Do sboru jsme přijali nové členy - Davida Poláčka a Radka Tótha. Současně byl přijat plán činností sboru na rok 2018. Nechybělo ani ocenění. Za věrnost 70 let u sboru byl oceněn pan Karel Hausdorf, ocenění též získal pan Miroslav Gerhát. U ocenění jsme nezapomněli ani na naše dorostence, kteří nás skvěle během roku reprezentovali, zvláště pak na MČR v požárním sportu. Po diskusi nás čekalo kulturní vystoupení mladých hasičů. Nejprve ti nejmladší ukázali spolupráci složek IZS při zásahu - autonehodě (nechyběl ani přílet záchranářského vrtulníku). Starší si sami připravili taneční vystoupení. Závěr byl velkolepý. Dorostenci včetně jejich vedoucího předvedli úžasné taneční vystoupení - fakt pecka.
A následovala volná zábava...videa: nejmladší, starší, starší konec a dorost + dorost rychle

ROK 2017


ROK 2016


ROK 2015


ROK 2014


ROK 2013


ROK 2012


ROK 2011

ROK 2010

ROK 2009

ROK 2008

ROK 2007

.