2 0 1 7
 Vánoní besídka
Ve středu 20. prosince jsme dětem na hasičské zbrojnici uspořádali vánoční besídku. Děti přinesly cukroví (maminkám, babičkám, ale i dětem děkujeme - bylo výborné). K cukroví samozřejmě nechyběl náš hasičský čaj. Celou akci jsme zahájili povídáním o vánocích a vánočních tradicích. Pak nám někteří zahráli na hudební nástroje, zazpívali jsme si vánoční koledy. Při poštění lodiček (to děti vždy velmi nadchne) se ozvala siréna - asi hasičský Ježíšek. V garáži pod stromečkem bylo spousty dárků. Nejen dětem se dárečky i posezení moc líbilo. Za ozdobení stromečku a klubovny děkujeme Lence Valentů.

Mladí hasiči pomáhají
Před vánocemi jsme s dětmi vymysleli projekt "Mladí hasiči pomáhají dětem". Cílem tohoto projektu je pomoci, udělat radost dětem, které to potřebují. V rámci předvánoční akce jsme uspořádali sbírku hraček, se kterými si už nehrají. Děti se toho zhostily bravurně. Několik igelitových tašek putuje k dětičkám do azylového domu. Moc jim za to děkujeme.

 

Mikulášská besídka
V pátek 1. prosince jsme pro děti uspořádali mikulášskou besídku. Atmosféru dodala doba konání - večer, kdy už venku byla tma. Pro děti jsme připravili občerstvení. Ale to nejdůležitější - Mikuláš, anděl a dva čerti. Samozřejmě nechyběla ani kniha hříchů. Za básničku, písničku a samosebou sliby, že už "nikdy" nebudeme zlobit, budeme chodit včas na kroužek, tréhovat.... děti dostaly balíček a čokoládový adventní kalendář. Velký dík patří Zdenkovi P., Natálce, Mírovi a Zdendovi za úžasné převleky.

 

Mikulášská besídka v Dolním Žandově
V sobotu 25. listopadu jsme se s mladými hasiči zúčastnili mikulášské besídky pořádanou OSH Cheb v Dolním Žandově. Akce začala poděkováním vedoucím za jejich práci s dětmi, poté zástupci sborů obdrželi výstroj a výzbroj z dotace OSH. Celou besídku provázela diskotéka a hlavně tancování pod vedením našich dorostenců. Do této výborné atmosféry najedou vběhli dva čerti. Každý sbor zazpíval Mikuláši a anděli písničku a děti dostaly balíček. Poté pokračovala soutěž pro všechny děti - předávání anděla, mikuláše a čerta pomocí brčka. Na závěr jsme si ještě zatancovali. Akce se všem moc líbila.

 

Halloween párty
Ve středu 1. listopadu jsme pro naše mladé hasiče připravili "halloweenskou párty". Děti přišly oblečeny do strašidelných kostýmů – čarodějnice, upíři, mumie, dýně a jiná strašidla. Nejprve jsme se seznámili s významem svátku Halloween, jak se slaví v anglicky mluvících zemích. Pro děti jsme připravili několik tradičních her. Děti vyráběly netopýry, malovaly na balónek dýni a strašidla, soutěžili v namotávání zlé ropuchy, nakonec přenášeli zlého pavouka. Nechybělo ani halloweenské menu. Velký dík patří rodičům, kteří se na tomto pohoštění podíleli. Jisté je, že jsme si to dokonale užili.

 

Soutěž ve vyprošťování
Dne 7. října se konal nultý ročník soutěže ve VOZHV ve Skalné, kterou pořádal HZS Karlovarského kraje ÚO Cheb ve spolupráci s OSH Cheb a městem Skalná. Soutěže ze zúčastnilo šest jednotek dobrovolných hasičů a tři profesionální sbory. Jedním z účastníků byla i naše jednotka. Závodilo se ve vyproťování osob z havarovaných vozidel. Hodnotila se technika zásahu a vyproštění i předlékařská pomoc zraněným. Naše jednotka se v soutěži umístila na 6. místě.


Cvičení IZS na D6
Dne 30. září proběhlo na silnici D6 u Chebu cvičeni IZS. Námětem byla hromadná dopravní nehoda na silnici D6. Jako první se srazilo osobní auto s automobilovou cisternou, která převážela nebezpečnou látku. Následně v řetězové reakci havaroval autobus plný lidí, který se převrátil na bok, a poté v koloně dalších sedm osobních aut. Před místem nehody se vytvořila kolona čekajících aut, která bránila příjezdu záchranářů až k samotnému místu havárie. Hasiči tak museli některá auta doslova odtlačit ke kraji vozovky, aby mohli se svými vozy projet. Postupně velitel zásahu povolal na místo jednotky hasičů, kteří museli vyprostit přes čtyři desítky zraněných. Záchranná služba provedla roztřídění zraněných podle závažnosti a zajistila jejich transport do nemocnic. Pro čtyři zraněné dokonce využila leteckou záchrannou službu. Cvičení se zúčastnilo téměř 80 figurantů a 130 záchranářů. I někteří členové našeho sboru se této akce zúastnili jako figuranti.

 


Požární výcvik Forest fire
Současně se 2. září členové naší jednotky zúčastnili mezikrajského požárního výcviku Forest fire, konaného ve vojenském prostoru Doupov. Cvičení se účastnili jednotky požární ochrany z krajů Karlovarský, Ústecký, Plzeňský a Středočeský.LEJDÝS CUP
V sobotu odpoledne po soutěži mladých hasičů jsme se zúčastnili turnaje v malé kopané žen Lady´s cup. I letos jsme velmi rády mezi námi přivítaly posily hasiček z Krásného Údolí a Útviny. Ovšem naší největší posilou a nebojíme se říct, že i nejlepší hráčkou turnaje byla Terezka Kyllerová. S taktovým kádrem jsme všechny zápasy vyhrály a bedna s nejvyšším stupínkem byla naše.

 

Bačův memoriál
V sobotu 2. září jsme na hřišti TJ Sokol Teplá pořádali soutěž mladých hasičů "Bačův memoriál". Mladí hasiči soutěžili v disciplínách štafeta požárních dvojic a požární útok. Letošního ročníku se zúčastnilo 5 družstev mladší kategorie a 6 družstev starších z Teplé, Útviny, Křižovatky, Dolního Žandova, Chebu a Skalné. Naši mladí hasiči bojovali jako lvi, ale na vítězství to nestačilo. Družstvo mladších a jedno družstvo starších se umístilo na 4. místě. Ovšem druhé družstvo se svým výkonem umístilo na 2. místě a hřiště opouštělo s medailemi na krku. Odměnou za soutěžní výkony byly super zážitek, pro nejlepší medaile a poháry a samozřejmě nechyběly ani pizzy. Závěr soutěže byl velkolepý. Naši dorostenci na hřišti roztancovali všechny účastníky soutěže.

Školení jednotek
Dne 5. srpna v dopoledních hodinách proběhlo společné výcvikové školení jednotek SDH Teplá (Man, Tatra), SDH Útvina (Scania) a SDH Ovesné Kladruby (Daf). Výcvik probíhal v Teplé na místním rybníku Feva. Výcvik byl zaměřen na sestavení přívodního vedení savicemi, ejektorem a plovoucím čerpadlem; doplňování CAS a obsluha požárních čerpadel CAS, obsluha agregátů, sestavení hydrantového nástavce, práce se všemi druhy proudnic podle výbavy jednotlivých zúčastněných SDH, taktéž práce s lafetovou proudnicí na CAS 32 T815.

 

MČR dorostu v požárním sportuNocování na hasičárně


 

Krajské kolo hry plamen


 

Krajské kolo dorostu
V sobotu 27. května se v Sokolově konalo krajské kolo dorostu. Náš sbor jelo reprezentovat družstvo dorostenců, ale také jednotlivci Filip a Kačka Hemzovi. Jednotlivci soutěžili v disciplínách běh na 100 m přes překážky a dvojboj (proskok oknem a přenos PHP) a test požární ochrany. Kačka se bohužel při přenosu PHP zranila, ale i tak se umístila na krásném 2. místě. Filip celý den předváděl svou skvělou formu, což se projevilo i na celkovém výsledku. Svým bezkonkurenčním výkonem vybojoval 1. místo a tedy postup na republiku. Družstvo dorostenců závodilo v disciplínách štafeta 4 x 100 m, požární útok, běh na 100 m s překážkami a test požární ochrany. Kluci bojovali jako lvi, občas to pro fanoušky byly nervy, ale předvedli výborné výkony, které je vyhouply na příčku nejvyšší, tj. 1. místo a jistý postup na republiku.

Z výsledků našich dorostenců máme všichni obrovskou radost. Doufáme, že se jim bude i nadále dařit a chtěli bychom jim popřát mnoho úspěchů na MČR, které se koná ve Zlíně 3. – 5. 7. 2017.

Veliký dík patří vedoucímu Zdeňku Purkytovi, bez kterého by to nešlo, ale samozřejmě největší zásluhu mají sami kluci.
Okresní kolo hry Plamen
Ve dnech 19. - 20. května se na fotbalovém hřišti v Křižovatce konala jarní část okresního kola hry Plamen. Na soutěž jsme opět vyrazili v plné počtu 20 mladých hasičů, kteří soutěžili v kategorii mladší i starší. Po příjezdu a nástupu byly odstartovány první disciplíny. Mladší začali štafetou 4 x 60 m a starší štafetou CTIF. První soutěžní den byl ukončen štafetou požárních dvojic. K večeři jsme si opekli buřty.
Druhý den po snídani začali starší požárním útokem CTIF. Poté proběhly soutěže jednotlivců, kde i náš sbor měl zastoupení (Kačka a Filip Hemzovi). Mezitím si mladší krátili čas fotbalem. Po obědě nás čekala královská disciplína požární útok. A jak to vše dopadlo? Skvěle! Po sečtení výsledků ze všech disciplín se naši mladí hasiči v kategorii mladších umístili na 3. místě. Družstvo starších si prvním místem z branného závodu připravili pěknou pozici do jarní části hry. V disciplínách štafeta 4x60 m, štafeta dvojic, štafeta CTIF a útok CTIF předvedli bravurní výkon a umístili se na 1. místě. V požárním útoku skončili na 3. místě. Celkově stanuli na místě nejvyšším a okresní kolo hry Plamen vyhráli. Z titulu vítěze budou reprezentovat náš okres na krajském kole. Současně si svými bezkonkurenčními výkony zajistili postup na kraj i dorostenci (Kačka i Filip). Držme jim tedy palce, aby předvedli co nejlepší výkon.

Chtěli bychom poděkovat maminkám za výborné bábovky, koláče a jiné pochutiny. Samozřejmě velký dík patří našim hasičům za jejich pomoc při stavění a bourání stanů a odvoz na soutěž.
Brigáda - sběr kamene
V sobotu 13. května jsme nelenili a hned ráno se sešli na hasičské zbrojnici. Brigáda na sběr kamene se konala na poli firmy Probitas

 

Memoriál Vendulky Fránové
V sobotu 6. května se v Plzni na hasičské stanici Košutka pořádal XV. ročník celorepublikové dorostenecké soutěže „v běhu na 100 metrů překážek“. V kategorii dorostenci střední se s časem 17,92 s na 6. místě umístil Filip Hemza. V kategorii dorostenci starší jsme měli čtyři zástupce. Jaromír Valenta skončil na 12. místě, Dan Hemza na 13. místě, Zdeněk Sidorják na 16. místě a Radim Hrabovský na 17. místě. V kategorii dorostenky střední se na 9. místě umístila Kačka Hemzová.

 

Stavění máje a pálení čarodějnic
Přípravy na tuto akci začaly již v 10 hodin dopoledne, a kdo mohl, tak přišel na hasičárnu pomoci s potřebnými věcmi na odpoledne.
V 16 hod. se sešla většina účastníků včetně dětí. Nejprve bylo potřeba ozdobit májku, do čehož se s nadšením pustili mladí hasiči. Zahráli jsme si s dětmi tematické hry a soutěže (let na koštěti, běh v sedmimílových botách, namotávání ropuchy, skok v čarovném pytli), následovalo opékání buřtů a ochutnávka specialit donesených účastníky. Nechyběla ani muzika. Naší soukromé diskotéky se ujal DJ Tonino, nechyběla však ani klasika, zpívání u kytary bylo taktéž velmi příjemné.
Pardubická stovka
Dne 22. dubna pořádal SDH Pardubice – Polabiny soutěž „Pardubická stovka, věž a štafeta“. Naši dorostenci se zúčastnili soutěžní disciplíny běh na 100 m s překážkami. V kategorii dorostenci se na 7. místě umístil Filip Hemza. V kategorii dorostenky se na 9. místě umístila Kačka Hemzová. V kategorii muži se na 24. místě umístil Zdeněk Sidorják a na 32. místě Jaromír Valenta. K jejich výkonům jim moc gratulujeme.


III. Jablonecká hala dorostu 2017
V neděli 2. dubna se ve sportovní hale Střelnice – Jablonec nad Nisou konala soutěž III. Jablonecká hala dorostu v běhu na 100 m s překážkami, kam se sjelo 530 dorostenců a dorostenek z celé republiky. Náš sbor i město jelo reprezentovat šest dorostenců – Filip Hemza, Jaromír Valenta, Zdeněk Sidorják, Radim Hrabovský, Kačka Hemzová a Danuška Lodesová. Dorost závodil na dráze dlouhé 100 metrů (obdobně jako dospělí). Odstartovat, překonat barieru, sebrat dvě dvacetimetrové hadice, vyběhnout po náběhovém můstku na kladinu a při jejím přebíhání hadice rozvinout. Po seběhu z kladiny hadice mezi sebou spojit, jeden konec napojit na rozdělovač a při dobíhání ještě před cílovou čarou na druhý konec spojených hadic napojit soutěžní proudnici. U těch nejlepších dívek a chlapů se časy pohybovaly mezi 17 - 19 s.  I naši mladí závodníci předvedli opravdu skvělé výkony. Filip Hemza v kategorii dorostenci střední se s vynikajícím časem 17,63 s umístil na 7 místě. V kategorii starší se Zdeněk Sidorják umístil na 39. místě, Jaromír Valenta na 68. místě a Radim Hrabovský na 76 místě. V kategorii dorostenky střední se Kačka Hemzová umístila na 23. místě a Danuška Lodesová na 103. místě. Vzorně připravené závody se sice protáhly až do pozdních nedělních odpoledních hodin, ale předvedené výkony a zájem ze strany závodníků stály za to.

Předání nové cisterny SCANIA hasičům z Útviny
Dne 1. dubna jsme se na pozvání kolegů hasičů z Útviny zúčastnili slavnostního předání nové CAS 20 SCANIA. Vozidlo za bez mála 6,2 milionu korun bylo předáno paní starostkou obce do užívání místním hasičům za účasti paní hejtmanky Jany Vildumetzové a po požehnání pana faráře. Celou akci hudebně doprovázela naše dechovka Hasičanka. Kamarádům z Útviny přejeme mnoho šťastných kilometrů s novým vozem děkujeme za pozvání.
Halová soutěž MH
Dne 25. března se v Toužimi konala halová soutěž mladých hasičů. Letos za náš sbor soutěžili všichni mladí hasiči, kteří chodí na kroužek. Do sportovního zápolení jsme postavili dvě družstva starších a dvě družstva mladších. Nejprve se začalo štafetou požárních dvojic, poté následovala štafeta 4 x 40 m a poslední disciplínou byla hale přizpůsobená štafeta CTIF. Naši mladí závodníci předvedli skvělé výkony. Jedno družstvo mladších svou kategorii vyhrálo, druhé družstvo se umístilo na 5. místě. V kategorii starších se naši šikulové umístili na 2. a 13. místě. Dětem k jejich výkonu moc gratulujeme.

Masopust
V sobotu 25. února se v Teplé konal tradiční Masopust pořádaný spolkem BezPytliku. Ani letos jsme při této obchůzce městem nechyběli. Tentokrát v maskáčích jako vojenská rota. Průvod maškar začal u prodejny „U Provázků“. Do pochodu nám hrála střídavě reprodukovaná hudba s živou hudbou v podání paní Vithové. Zastávky před domy, kde bylo připravené tradiční masopustní pohoštění (koblížky, koláčky, chlebíčky….), byly doprovázeny tancem a dobrou náladou podpořenou nějakým tím panáčkem kořalky.
Účast na této akci jsme zakončili v „kasárnách“ naší hasičské zbrojnice. Pořadatelům a výrobcům masopustních pochutin patří velký dík.Hasičský ples
V sobotu 18. února jsme v kulturním domě pořádali 67. hasičský ples. Celá tato společenská akce začala tradičně hasičskou sirénou. Letos jsme mohli poprvé na našem plese přivítat kolegy hasiče ze spřáteleného německého města Weichering. V průběhu plesu nechyběla ani naše tradiční soutěž o ceny. Letos byla hlavní cenou pračka a TV pro děti. Pro všechny hosty byl k dispozici dobře zásobený bar, výčep piva i nealko nápoje. K jídlu byl připraven výborný guláš a utopenci. Doufáme si tvrdit, že se ples nesmírně povedl, o což se postarala i kapela Ametyst, která hrála jako vždy perfektně.
Velmi děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravách a průběhu plesu, samozřejmě nelze zapomenou na velký dík všem partnerům, kteří svými dary podporují naší činnost.
5. ročník Novoročního turnaje IZS ve florbale
Bezdružice – 5. 2. 2017
Úvodem nového roku nás již tradičně čekal také dlouho očekávaný turnaj složek IZS ve florbale, který je pořádán taktéž tradičně v Bezdružické sportovní hale. Turnaje se nakonec zúčastnilo pět velice dobrých týmů. Herní systém byl pořadatelem nastaven na hru každý s každým. První zahajovací zápas turnaje byl s nelehkým soupeřem PČR Konst. Lázně. Po odhození úvodní trémy se začala projevovat naše sehranost a přesnost v „koncovkách“, a proto jsme vyhráli 3:1. Další zápas jsme odehráli s týmem SDH Stříbro. Neméně náročný zápas, ve kterém se však velice dařilo střelcům našeho týmu, končí naším vítězstvím 7:1. Třetí zápas se zdál možná nejtěžší, SDH Bezdružice disponuje velice talentovanými individualitami. Zápas skončil plichtou 3:3. Poslední zápas našeho týmu s týmem Apostav M. Lázně končí v náš prospěch 8:0.
Konečné výsledky: 5. místo SDH Stříbro, 4. místo, Apostav Mar.Lázně, 3. místo PČR Konst. Lázně, 2. místo SDH Bezdružice, 1. místo SDH Teplá.
V individuálních hodnoceních kromě druhého místa v soutěži gólmanů, obdržel ocenění nejlepší střelec turnaje náš Honza Bílek.


ROK 2016


ROK 2015


ROK 2014


ROK 2013


ROK 2012


ROK 2011

ROK 2010

ROK 2009

ROK 2008

ROK 2007

.