V "mladí hasiči" doplněna fotogalerie Mikulášská nadílka a vánoční besídka


Anketa Dobrovolní hasiči roku 2014
V Anketě Dobrovolní hasiči roku 2014 jsme se v kategorii SDH jih-západ Čech umístili na 3. místě, což vzhledem k obrovské konkurenci je super výsledek.
Všem, kteří nám dali hlas, děkujeme.
Také děkujeme Rudovi Kávovi za úžasnou prezentaci našeho sboru. Video ke shlédnutí zde.
Sbírka použitého ošacení
Ve dnech 12. a 13. září jsme zhruba po roční přestávce opět uspořádali sbírku oblečení a jiných věcí pod záštitou Diakonie Broumov. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří se do sbírky zapojili a něco přinesli na podporu lidí bez domova či z azylových domů. Rádi se pokusíme za pomoci našich občanů sbírku uspořádat i příště.Bačův memoriál
Dne 6. září jsme na hřišti TJ Sokol Teplá pořádali soutěž mladých hasičů "Bačův memoriál".
Více v "Mladí hasiči"


Návštěva ve Weicheringu
O víkendu 23. - 24. 8. jsme se vydali na návštěvu k hasičům z našeho spřáteleného sboru ve Weicheringu. Návštěva byla dlouho plánovaná a stála zato. V sobotu jsme se byli podívat v muzeu firmy Audi v Ingolstadtu a odpoledne jeden z tamních hasičů vlastnící farmu nás vzal na prohlídku jeho polností. Při té příležitosti si někteří vyzkoušeli i práci na "bramborovém" kombajnu a prohlédli jsme si zázemí a techniku na farmě. Večer jsme tužili při lahodném moku nejen naše kamarádství, ale také znalosti z německého jazyka. V neděli jsme lehce prošli Weichering, podívali jsme se na zámeček v blízkosti města a zavítali jsme i na břeh řeky Dunaj. Příští rok by měli naši přátelé zavítat k nám, ale my se už nyní opět velmi těšíme k nim.

LEJDÝS CUP
Dne 9. srpna se na hřišti TJ Sokol Teplá konal turnaj v malé kopané neregistrovaných ženských týmů. Ani letos jsme nechyběly. Na hřiště jsme vyběhly posíleny o hasičky z Mnichova a Krásného údolí. Začátek turnaje se nám moc nevydařil, ale rozhodčím neuznaný gól nás nastartoval a v polovině turnaje se karty obrátily a my vyhrávaly.
I přes pokyny „trenéra“ Jirky Purkyta náš výkon na bednu nestačil. Po sečtení bodů jsme se umístily na 5. místě. Ale nemusí být každý rok svátek, hlavně že jsme si to moooc užily.Poděkování Rudovi Kávovi
Touto cestou bychom chtěli poděkovat panu Rudolfu Kávovi za finanční dar z výtěžku turnaje Ruda Cup 2014. Částku 4.000,- Kč věnoval kolektivu mladých hasičů na nákup vybavení na hasičské soutěže. DĚKUJEME A VÁŽÍME SI TOHO.


RudaCup 2014
Jubilejní 15. ročník fotbalového Ruda Cupu se konal 5. července na fotbalovém hřišti v Teplé. A je již tradicí, že i náš sbor se zúčastnil a opět nezklamal a bojoval. Celý náš tým byl naladěn a inspirován právě probíhajícím MS ve fotbale a bylo to určitě vidět. Bojovný duch nám sice přinesl čtyři těsné prohry, ALE i jednu výhru a ta nás vynesla na celkové 10. místo.
Tepelské složky IZS pro mateřskou školku
Hřiště TJ Sokol Teplá - 25. 6. 2014
Jak v minulých letech bylo tradicí, tak i letos se hasiči a policie opět představili v naší mateřské školce. Jenže v letošním roce  se nám tato akce trošku rozrostla. Do naší party hasičů a policistů nám přibyli i záchranáři z Teplé a psovodi z vězeňské služby z Ostrova. Dá se říci, že se konal mini dětský den pro školku. Celý program zahájili psovodi parádní ukázkou a dále následovaly představení práce hasičů, police a záchranné služby. Odměnou nám byl velký potlesk a radost dětí.
PO očima dětí
Letos se okresního kola soutěže Požární ochrana očima dětí zúčastnilo celkem 129 dětí. I náš sbor měl na postu výherců svého zástupce. V kategorii literárních prací L2 se na 1. místě umístil Zdenda Sidorják a tak postoupil do krajského kola. Toho se zúčastnilo celkem 639 dětí. Ve stejné kategorii (tedy literární L2) se Zdenda umístil na 2. místě.
K tomuto úspěchu mu moc gratulujeme.
Podle sdělení starosty OSH se v letošním roce nebude konat "slavnostní" vyhodnocení na některé ze stanic HZS. Ceny budou dopraveny do SDH a výhercům předány zástupci sborů.


Soutěž Jednotek v hasičské všestrannosti

Hrad Vildšejn Skalná 2014
V sobotu 7. 6. se ve Skalné v překrásném prostředí hradu Vildštejn konal 1. ročník soutěže jednotek v hasičské všestrannosti. Celá soutěž se skládala z několika disciplín: písemný test pro velitele jednotek a poznávání značek technických prostředků, vyhledávání osoby v prostorách zakouřených sklepů hradu Vildštejn, práce s nastavovacími žebříky, ale také střelba ze vzduchovky, pro strojníky přehazování a koulení pneumatiky spojené s hodem startéru a zavěrem požární útok. Rozhodčí zde dělali ředitel ÚO Cheb plk. Doubrava a velitel stanice HZS Cheb mjr. Martin Tomášek. I přes náročnost všech disciplín naše družstvo obsadilo pěkné 3. místo. Po celou dobu zde vládla opravdu dobrá nálada. Po skončení bylo pro všechny zúčastněné připraveno bohaté pohoštění a zábava.

foto


Dětský den
Jak je již tradicí, tak i letos se konal v Teplé Dětský den. Na hřišti TJ Sokol Teplá bylo připraveno mnoho soutěží. S přípravami tohoto dne pomáhaly i místní složky IZS. Výsledkem bylo naplánování modelových situací, kde nejprve bylo provedeno zatčení prchajících osob v osobním automobilu, které pokračovalo "těžkou" dopravní nehodou automobilu s traktorem, kde byla osoba s těžkým zraněným. Zde se také ukázala spolupráce naší jednotky a Zdravotní záchranné služby při vyprošťování. Dále nastoupil se svými psími "miláčky" tým z Vězeňské služby. Celou ukázku zakončil svým Hollywoodským výstupem Zdeněk Purkyt, který zde ukázkově omdlel. Za přípravy patří poděkovat Policii ČR Teplá, Vězeňské službě, Hasičům z Teplé, ZZS Teplá a Royal Rangers.Stavění a kácení máje
Jako tradičně dne 30. dubna proběhlo pod pergolou stavění máje a pálení čarodějnic. Protože se letos ještě žádná akce pod pergolou nekonala, nejprve byl potřeba provést "jarní úklid". Do toho se s vervou pustili mladí hasiči. Jejich pracovní nasazení by jim mohl leckdo závidět. Kluci popadli košťata jako by na nich létali celý rok (asi si je půjčili od nějakých čarodějnic). Pak už jen dozdobit májku (a sebe) a mohlo se začít. Buřtíky byly výborný, nálada skvělá. Hlídání májky jsme si zpestřili již známou soutěží zapojování hadic. Většinou šlo o boj hasič versus mladý hasič; ovšem nechybělo ani zápolení mezi rodinnými příslušníky. Májku jsme uhlídali, takže mohlo dojít dne 30. května na její pokácení. Vzhledem k nepřízni počasí šlo o velmi rychlou akci. Po členské schůzi byla májka podříznuta a každý se odebral k rodinnému krbu.
Krajská soutěž ve vyprošťování
Po dlouhé přípravě přišel den "D" a to 30. května u obchodního centra Varyáda v Karlových Varech, kde se konala krajská soutěž ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. I naše jednotka měla na této soutěži své zastoupení a to Karel Kyller, Radek Mikulenka, Jarda Vrbský a Aleš Poláček. Byla to pro nás první soutěž takového typu a celé klání se konalo v přátelském duchu s dobrou náladou. Každé soutěžní družstvo mělo od sebe odlišný scénář dopravní nehody, kdy zásah musel být proveden do 20 minut. Na průběh a provedení zásahu dohlížela "smečka" profesionálních rozhodčích z celé republiky. Naše družstvo zde obsadilo pěkné 5. místo a přivezlo si mnoho zkušeností.

Noční soutěž v Toužimi
Dne 9. května jsme se zúčastnili noční soutěže o erb města Toužim. Soutěžilo se v disciplíně požární útok. Na soutěž jsme vyrazili s dvěma družstvy. I když družstvo mužů bylo posíleno členy mladých hasičů (byla to jejich premiéra za dospěláky), umístilo se na 6. místě. Ovšem družstvo žen svým výkonem zabodovalo a umístilo se na 2. místě. Gratulujeme!


Školení jednotky - předlékařská pomoc
Dne 6. 4. 2014 se konalo v prostorách naší požární zbrojnice školení na téma: Předlékařská pomoc. Celé školení probíhalo v přátelském duchu a za výborného přednesu Mgr. Pavla Böhma z "naší" záchranky v Teplé. Samo o sobě svědčila i účast členů jednotky a aktivní zapojení do všech předváděných modelových situací. Toto školení nás bude opět čekat na podzim tohoto roku, jen téma bude jiné. Poděkování patří především Mgr. Pavlu Böhmovi, za výborné a v poslední době nejlepší školení, které naše jednotka na toto téma měla.
Příprava na soutěž ve vyprošťování
V sobotu 5. 4. 2014 byla odstartována příprava na soutěž ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Na tuto soutěž jsme se připravovali již v loňském roce, ale soutěž byla nakonec zrušena z důvodu povodní. Zrušení loňského ročníku nás ale neodradilo a do soutěže jsme se přihlásili i letos. Soutěž se bude konat 30. května u obchodního centra Varyáda v Karlových Varech. Držíme našim klukům palce!
Hasičský ples
Dne 15. února jsme v kulturním domě pořádali 64. hasičský ples. Vstup ve společenském oděvu a dobrá nálada jsou dlouholetou tradicí této každoroční akce. K tanci a poslechu hrála kapela Ametyst. Tancem splavení účastníci měli možnost se občerstvit žejdlíkem piva, sklenkou vína či kalíškem veselého moku (veliký dík všem barmanům). Nechyběla ani bohatá tombola. Letos bylo pro návštěvníky připraveno 300 cen. Hlavním trhákem byla myčka nádobí, takže se po lístcích jen zaprášilo. Nálada byla výborná, na parketu bylo stále plno. Muži v oblecích tiše záviděli svým protějškům jejich pohodlnější a vzdušnější róby, ale jen do chvíle, než odložili svá saka a kravaty. I po zaznění poslední skladby se některým domů moc nechtělo.
Velmi děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a zdárném průběhu plesu; především pak sponzorům za ceny do naší tomboly.

foto zde

Turnaj složek IZS ve floorballe
V neděli 19. ledna jsme byli pozváni na 2. ročník turnaje složek IZS ve floorballe, který se konal v Bezdružicich. Naše ambice byly i pro tento rok vysoké, minimálně obhájit 2. místo z minulého ročníku. Po těžkých bojích s družstvy SDH Stříbro, SDH Bezdružice, ZZS Konstantinovy Lázně, jsme vybojovali tři výhry. Až náš poslední zápas turnaje s družstvem Policie ČR Konstantinovy Lázně měl rozhodnout o celkovém vítězi. I přes bojovné nasazení našeho týmu a jistých zákrocích našeho "legendárního" brankáře Káji "Pudila" Maďariče jsme týmu Policie podlehli 4:1. Svůj úkol jsme zde určitě splnili a druhé místo jsme obhájili.video - klikni sem


Hasičský rok 2013 - klikni sem
Průlet loňským rokem - zpracoval R. Káva - díky


Výroční valná hromada
Dne 4. ledna od 18:00 hod. se v hasičské zbrojnici konala výroční valná hromada. Všichni přítomní byli seznámeni s činností sboru, jednotky, družstva žen, dětí, hospodařením sboru. Zároveň byl schválen plán činnosti na letošní rok a někteří členové byli oceněni medailemi. Nechyběla ani diskuse, při níž požádali o slovo přítomní hosté. Po oficiální části následovalo kulturní vystoupení mladých hasičů pod vedením Jíti, Nikči, Léni a Jardy. Pro všechny to bylo velké překvapení. Děti včetně jejich vedoucích v maskách pohádkových postaviček předvedly ukázky z večerníčků. Bylo to úžasné zakončení výročky, všichni se výborně bavili. Co dodat? Prostě šikulky.

videa zde:
1. verze - boční pohled
2. verze - čelní pohledROK 2013


ROK 2012


ROK 2011

ROK 2010

ROK 2009

ROK 2008

ROK 2007

.