Šťastný nový rok 2014


Vánoční besídka
Ani naší hasičárnu letos Ježíšek nevynechal a dorazil s předstihem už 18. prosince. Nejdříve děti posvačily cukroví a čaj v klubovně. Příchod Ježíška oznámily blikající hasičská auta v garáži, kde krom stromečku na děti čekaly dárečky.

Mikulášská besídka
V neděli 8. prosince se od 15:00 hod. konala v klubovně Mikulášská besídka. Při spatření ušmudlaných a zlobivých čertů každému proběhl mráz po zádech, ale nebylo se čeho bát. Od toho tu byl přece Mikuláš s andělem, aby rozdali dětem balíčky. I letos měli čerti smůlu a do pekla se vraceli s prázdnou.
"DOVODNÁ"
Dne 16. listopadu se v klubovně hasičské zbrojnice konal 2. ročník akce k ukončení soutěžní sezóny "dovodná". Kromě pěveckého umu v karaoke a tanečních kreací některých našich členů byl večer zpestřen soutěží v zapojování hadic. Nejlepší a vítězkou byla Anička S.


Freundschaft s hasiči z Weicheringu
Po několikaleté pauze nás kontaktovali k obnově přátelství naši kamarádi hasiči z Weicheringu. Ve dnech 12. a 13. 10. nás tedy navštívili. Program byl připraven velice bohatý. V sobotu odpoledne jsme navštívili jednu z nejstarších naučných stezek na území ČR Kladskou, kde jsme se mohli nerušeně seznámit s historií a přírodním bohatstvím Slavkovského lesa. Poté následovala prohlídka techniky a zázemí HZS Mariánské Lázně. Po večeři (výborném guláši) následovalo přátelské utkání v kuželkách na místní kuželně. Boj to byl veliký, vždyť o první místo rozhodovaly pouze 4 kuželky. Někteří hráči zaostřovali mušku drinkem Jägermeister s Red Bullem. Všichni se výborně bavili. V neděli proběhla prohlídka Kláštera Teplá. Po obědě jsem se rozloučili s tím, že se určitě nevidíme naposledy.
Mezinárodní cvičení IZS Skalka 2013
Dne 21. září se 10 členů našeho sboru zúčastnilo takticko-prověřovacího cvičení složek IZS, kde jsme dělali figuranty. Tématem cvičení byla dopravní nehoda autobusu, osobního automobilu a cisterny s nebezpečnou látkou. Každý ze zúčastněných členů dostal kartu se zraněním na místě události a podle toho byl také náležitě namaskován. Musíme říct, že naše role zmatených, zraněných a chvílemi hysterických zraněných osob, dalo záchranářům pořádně zabrat.
Více info na www.pozary.czBačův memoriál
Dne 7. září jsme na hřišti pořádali soutěž mladých hasičů Bačův memoriál.
více včetně fotogalerie v "mladí hasiči"


Hasiči na Vladaři
Dne 28. července jsme s Tatrou zajeli na Letní tábor mladých hasičů Vladař, kde jsme táborníkům naplnili vodou bazény a ochladili tábořiště.
Rozloučení se svobodou
Dne 26. července proběhlo pod pergolou u hasičárny "rozloučení se svobodou" Petra a Hanky. Grilování a výborná zábava byly doplněny skvělou Rudovo hudební produkcí.
Dnes již novomanželům přejeme vše nej na společné cestě životem
video zde


Slavnostní předvedení CAS 32 v Otročíně
6. červenec byl v Otročíně velkým dnem pro místní hasiče. Po dlouhé generální opravě nám a ostaním hostům byla předvedena cisterna Tatra 148. Slavnostního předání se zúčastnili zástupci HZS Karlovarského kraje, ale také zástupci z okolních sborů.
Do Otročína posíláme velkou gratulaci.Ruda Cup 2013
Na tepelském hřišti 5. července se opět konal fotbalový turnaj v malé kopané Ruda Cup. Účast našeho ryze hasičského a citlivě složeného týmu je zde již tradiční. Tradiční bylo i věčně poslední místo a to se v letošní ročníku změnilo. Po našem úspěšném tažení, kdy jsme dokázali vybojovat jednu výhru a dvakrát remizovat, jsme se vyhoupli na parádní deváté místo v turnaji. Nemalou zásluhu na úspěchu mají posily z hasičských sborů z Mnichova a Mariánských Lázních a hlavně výborný výkon gólmana, který tým v kritických situacích dokázal podržet jak herně, tak i slovně.
Všem zúčastněným DĚKUJEME!!!

Přenocování na hasičárně
Poslední školní den (po vysvědčení) byl pro mladé hasiče připraven bohatý program. V odpoledních hodinách jsme se s patřičnou výbavou (nechyběly spacáky, karimatky, plyšáky) sešli na hasičárně. Nejdříve jsme se vypravili na stanici HZS Mariánské Lázně. Prohlídku techniky a zázemí stanice s odborným výkladem provedl Petr Dvořák.
Po návratu jsme si u hasičárny opekli buřty a starosta sboru vyhlásil výsledky a předal ceny ze soutěže PO očima dětí. Poté jsme připravili střelbu ze vzduchovky o poháry. Přesnou mušku si vyzkoušeli také dospěláci. Nejlepším střelcem byla Kačka H.
A byl čas jít spát. Jakmile děti ulehly do spacáků, začala houkat siréna. Velitel s výjezdovou jednotkou sdělil dětem, že se ztratila osoba, kterou musíme najít. Takže rychle do uniforem a co nejdříve vyjet k zásahu. Na místě jsme vytvořili rojnici a začali hledat pohřešovaného. Po jeho nalezení jsme zjistili, že to byl starosta sboru. Pak už "jen" najít schovaný poklad a zpátky na základnu. Po návratu do hasičárny byly dětem a veliteli zásahu předány z rukou starosty sboru medaile. Pro děti to byl silný adrenalinový zážitek, takže o rychlém usnutí nemohla být řeč.
Ráno bylo odstartováno rozcvičkou. Následovala snídaně a úklid klubovny.
Veliký dík patří členům sboru, kteří se na této akci podíleli a také maminkám našich nejmenších, které nás na přilepšenou obdarovaly velikým dortem s hasičským motivem a pekáčem buchet.

Humanitární sbírka
Ve dnech 28. a 29.6. náš sbor ve spolupráci s Diakonií Broumov uspořádal již tradiční sbírku použitého ošacení. Jako vždy byla sbírka úšpěšná a všem, kteří přinesli nějaké věci patří dík. Nesmíme, ale zapomenout na Oldu Tesaře, který celou sbírku připravil, zorganizoval a doslova i odpracoval. DĚKUJEME.LADIES CUP
Dne 22. června se na hřišti konal 2. ročník turnaje v malé kopané žen. Oděny do nových (úžasných) dresů a mottem "je jedno, jak hrajem, hlavně, když u toho dobře vypadáme" jsme vyběhly na hřiště. Naším prvním soupeřem bylo družstvo žen z Kosmové (New York). Do zápasu jsme se vrhly s vervou a vyhrály 2:0. Druhým těžkým (spíše drsným) soupeřem byly Divoké kočky z Farmy. Jediným vstřeleným gólem jsme také vyhrály. Další dvě družstva jsme "lehce" převálcovaly a se skórem 7:0 vyhrály základní část. A na řadu přišlo semifinále. Proti týmu Alkoholek jsme opět nezaváhaly a tím bez ztráty bodu se posunuly do finále, kde na nás čekaly opět Divoké kočky. Tento finálový zápas byla hra nervů - první může být jen jeden a obě družstva chtěly vyhrát. Po uplynutí hrací doby 2 x 7 min. bez branky došlo na penalty. Štěstí, šikovnost hráček a podpora publika stály při nás a bez jediného inkasovaného gólu jsme turnaj VYHRÁLY. Velikou oporou nám byla v obraně Mirka Poláčková. Faktem také je, že všechny hráčky našeho týmu si zapsaly gól (některé i několik). Vyhlášení našeho výsledku doprovázela hasičská siréna.
Hřiště jsme opouštěly s heslem Kdo je nejlepší - HASIČI!
Soutěž "Tepelská vrchovina"
Dne 15. června jsme na hřišti pořádali netradiční soutěž v požárním sportu. Úkolem soutěžících bylo s hadicemi oběhnout kužele a poté provést požární útok se sáním s vývěvou. Letos se do soutěžení zapojilo i družstvo mladých hasičů. I přesto, že děti soutěžily v kategorii muži, soutěž vyhrály. Naše družstvo žen s nejlepším časem soutěže také svoji kategorii vyhrálo. Družstvo mužů se umístilo na 3. místě. Všem soutěžícím gratulujeme.

Dětský den
Dne 1. června jsme při oslavě dětského dne v Ovesných Kladrubech předvedli ukázku zásahu - vyprošťování osob při dopravní nehodě. Zároveň jsme dětem ukázali vybavení vozu MAN.
Zlatá kosa
Dne 25. května jsme se zúčastnili akce "Zlatá kosa", kterou pořádá Ing. Petr Novotný. Soutěžili jsme ve stejné sestavě jako loni (Zděněk P., Jirka P., Láďa V. a pan Ledvina). Letos krom rychlosti sekání rozhodovala také kvalita. Rychlost našich borců byla doplněna zkušenostmi nejstaršího závodníka. Oproti loňsku jsme se zlepšili a umístili se na 2. místě. Gratulujeme.
Den rodiny - kolečkový průvod
Dne 19. května se v Parku přátelství ku příležitosti oslav Dne rodiny konal kolečkový průvod. Po průvodu byly v parku připraveny pro děti soutěže o odměny. Členky našeho sboru (Jitka S., Nikča a Léňa) pomohly při organizaci soutěží.
Český den proti rakovině
Dne 15. května se mladí hasiči aktivně zapojili do sbírkové preventivní akce Ligy proti rakovině Praha "Český den proti rakovině 2013". Oděni do žlutých triček vyrazili s květinami po městě. Každý, kdo přispěl, si krom kytičky měsíčku lékařského odnesl i leták s podrobnými informacemi o možnostech prevence rakoviny. Všem dárcům za sdružení Ligy proti rakovině děkujeme.
Soutěž v Toužimi
Dne 4. května se družstvo žen zúčastnilo noční soutěže o erb města Toužim v požárním útoku. I když to byla jejich letošní soutěžní premiéra, umístily se na 2. místě. Gratulujeme!


Oslava stavění máje
Dne 30. dubna se u hasičské zbrojnice jako každoročně konalo stavění máje a pálení čarodějnic. Jedná se o velmi starý a dodnes živý lidový zvyk a zvláštní svátek.
Lidé se scházejí u zapálených ohňů a slaví příchod jara. I přes velkou zimu a "jarní" deštík jsme opekli buřty, poklábosili pod pergolou. Samozřejmě nechybělo pivko a nějaká ta kořala na zahřátí.

Den země v Teplé
Dne 27. dubna proběhl v našem městě již "tradiční" Den země. Při této akci se vždy vybere lokalita města a vysazují se zde stromy. V letošním roce se o sázení postarali také naši nejmenší hasiči. Jak sázeli a byli šikovní se můžete podívat ve fotogalerii. Při této příležitosti byl také "povýšen" dub v parku za kostelem na Památný strom.


VESELÉ VELIKONOCE
Halová soutěž MH
Toužim 23. 3. - více v "Mladí hasiči"


Beseda "Jak postupovat v krizových situacích"
12. 3. - dům s pečovatelskou službu
Po několika událostech, které se stali na sklonku loňského ruku v domě s pečovatelskou službou v Teplé, jsme se domluvili s paní ředitelkou Lenkou Hubáčkovou na sezení s obyvateli penzionu. Tématem pro besedu jsme vybrali "Jak postupovat v krizových situacích". Přátelského povídání s babičkami a dědečky se zúčastnili velitel JSDH Teplá Karel Kyller a velitel stanice HZS M.Lázně npor. Martin Gaier. Po celou dobu diskuse vládla velmi dobrá atmosféra. Snahou z naší strany bylo vysvětlit obyvatelům DPS, aby se nebáli si zavolat pomoc v jakémkoliv nebezpečí, ať už se jedná o požár, nebo přivolání zdravotní záchranné služby či policie. Seznámení s fungováním linky 112. O činnosti a možnostech naší jednotky a neposlední řadě ukázka ústroje hasiče k zásahu. Jedinou skvrnkou našeho posezení byl počet pouze 13 obyvatelů domova.

 

Odborná příprava
Jitona - jaro 2013
více na: www.pozary.cz
video na: tvml.cz


Masopust
Dne 23. února se konala masopustní obchůzka městem. Letos byl sraz maškar "u křížku" a končilo se na hřišti. V maskách jsme mohli vidět i členy našeho sboru. I když celou dobu sněžilo, tak si to všichni moc užili (nebyla nouze o pohoštění včetně něčeho ostřejšího na zahřátí).
Ples

Dne 16. února jsme v kulturním domě pořádali hasičský ples. K tanci a poslechu hrála kapela Ametyst a rozhodně to uměla pořádně rozproudit. I přes přetrvávající celosvětovou finanční krizi byla účast veliká, nálada výborná, všichni hosté se skvěle bavili až do ranních hodin. Novinkou byla nabídka míchaných nápojů. Byl to dobrý nápad, zájem o ně byl veliký.
Velmi děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a zdárném průběhu plesu; dále pak sponzorům za ceny do naší tomboly.Novoroční turnaj IZS ve floorballe
Dne 19. ledna jsme byli pozváni do Bezdružické sportovní haly na turnaj složek IZS ve floorballe. Jednalo se o první ročník a v jednotlivých utkáních se tak potkaly týmy SDH+PČR Teplá, SDH Bezdružice, Policie Konst. Lázně, ZZS Konst. Lázně a SDH Stříbro. Jak je již u nás zvykem, nepodcenili jsme složení našeho týmu, ten se skládal z Policistů z Teplé a M.Lázní a našich hasičů. Určitě mezi hvězdu našeho dream teamu patřil brankář Kája Maďarič, který vychytal i tři samostatné nájezdy, které proti nám rozhodčí písknul. Naše dvě výhry, jedna remíza, jedna prohra a famózní forma našeho gólmana nás vynesla až na druhé místo v turnaji.

Veřejná sbírka obce Otročín
Obec Otročín zahájila veřejnou sbírku na podporu rodiny Lojínových, kterým požár zničil dům.
Přispět můžete do pokladničky na obecním úřadě v Otročíně
nebo na k tomuto účelu zřízený účet u Komerční banky.
Číslo účtu: 107-4120180227/0100


Výroční valná hromada
Dne 5. ledna se jako každý rok v hasičské zbrojnici konala výroční valná hromada. V rámci byly přečteny zprávy o činnosti SDH, JSDH, dětských kolektivů, družstva žen, hospodaření SDH. Poté byl schválen plán činnosti na rok 2013. Někteří členové sboru byli oceněni medailemi. Po skončení formální části byla volná zábava. Opět nechyběla výborná hudební produkce DJ Rudy Kávy.

ROK 2012


ROK 2011

ROK 2010

ROK 2009

ROK 2008

ROK 2007

.

 
.