ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK
Pozvěte si přátele,
hlavně kopy veselé.
Ať Silvestra oslavíte,
pořádně si zapaříte.
Pivo, víno, kofolu
a tanečky na stolu.
Cestou domů pevný krok
a pak šťastný Nový rok.


Mikulášská besídka
Dne 2. prosince byla pro děti v klubovně hasičské zbrojnice uspořádána mikulášská besídka. Našli se i odvážlivci, kteří si s pekelníky zahráli karty.
Humanitární sbírka
Již po třetí uspořádal náš sbor ve spolupráci s Diakonií Broumov sbírku použitého ošacení. Sbírka proběhla 16. a 17. listopadu v prostorách požární zbrojnice. Všem, kteří do sbírky přispěli DĚKUJEME."Dovodná"
Dne 10. listopadu se v klubovně hasičské zbrojnice konala "dovodná". Posezení k ukončení naší soutěžní sezóny doprovázela oslava 2. místa získaného v soutěži dobrovolní hasiči roku 2012. Poprvé jsme mohli vidět ceny, které z Brna dovezli zástupci sboru Kája a Olda. „RWE lampička“ svítila celý večer. Výborná zábava byla zpestřena skvělou hudební produkcí (Rudo díky) a vynikajícím guláškem.RWE Dobrovolní hasiči roku 2012 - slavnostní vyhlášení
Slavnostní předání se konalo 8. listopadu v hotelu Voroněž v Brně. Na vyhlášení soutěže jsme jeli s velkým očekáváním a to se nám také splnilo. V kategorii Jednotky sborů dobrovolných hasičů, oblast Jih-Západ Čech jsme se umístili na skvělém 2. místě a získali jsme tak finanční výhru 30 tisíc korun na nové vybavení jednotky. Touto cestou bychom chtěli PODĚKOVAT všem, kteří nás svými hlasy podpořili. Děkujeme a vážíme si Vaší podpory!
Pro ty, kteří neviděli vyhlášení výsledků v přímém přenosu nebo záznam chtějí vidět ještě jednou - http://www.hasici150.tv/.
Vyhlášení naší jednotky - cca 53. minuta záznamu.
Za tvorbu prezentace naší jednotky, kterou můžete vidět na: http://www.youtube.com/watch?v=uoKcTpIUt3I&feature=channel&list=UL, děkujeme Rudovi K.

 

Turnaj v malé kopané – ženy
Dne 28. září se na hřišti konal turnaj v malé kopané žen, kterého se zúčastnilo šest družstev. Prvním naším soupeřem bylo družstvo z Kosmové (New York). Velikou oporou našeho týmu byla brankářka Pavla. Jedním gólem Jany jsme tento zápas vyhrály. Pak na nás nastoupily ligoušky z Chýše. Do zápasu jsme daly všechno (vstřelily nám „jen“ pět gólů). Vynikající výkon předvedla Alča, které se povedl dát ligouškám gól. Druhou a poslední prohru jsme utrpěly od družstva z Toužimi. Ovšem to naší bojovnou náladu vyhrávat neodradilo. Velice vyrovnané utkání bylo s družstvem mladých, které jsme přestřílely až penaltami (skórovala Lenka a Pavla). Poslední zápas s družstvem Tepelaček (Kobri) bylo skutečné show. Již příchod na hřiště za doprovodu Michala Davida Poupata byl famózní. Vstřelením dvou gólů (Lenka a Anička) jsme vyhrály. Součtem bodů jsme se umístily na 3. místě. Předávání cen našemu družstvu bylo doprovázeno hasičskou sirénou.
Už se těšíme na příště.


video ze soutěže Bačův memoriál
zpracoval Ruda Káva - děkujeme


Podpořte nás v soutěži
Dobrovolní hasiči roku 2012

Jednotka našeho sboru se v červenci 2012 přihlásila do soutěže Dobrovolní hasiči roku 2012. Jednalo se o popis zásahu, který byl v daném období pro naši jednotku stěžejní. K naší velké radosti jsme postoupili do finále této soutěže a rádi bychom vás požádali o podporu při hlasování. Máme možnost při umístění na stupních vítězů získat zajímavé finanční částky, za které bychom mohli pořídit novější vybavení k zásahům. Hlasovat můžete na webu http://moravskehospodarstvi.cz/website/others/hasici2012/
hlasovani/jednotky/dobrovolni-2012-jednotky-jih-zapad-cech/

a formou SMS: HASICI(mezera)ZCJ4. Zprávu odešlete na tel. číslo 9007706. Cena jedné SMS je = 6,- Kč.
Děkujeme vám za podporu.


Pro připomenutí - loňské prázdniny - video zde


Soutěž ve Stříbře
25. 8. - 4. místovideo


Soutěž ve Štědrý
Dne 18. 8. se družstvo žen zúčastnilo soutěže v požárním útoku ve Štědrý a zazářilo. Součtem časů dvou útoků se umístilo na 3. místě.
Přátelské utkání ve fotbale - Mnichov
Přišel nápad od starosty Mnichovských hasičů uspořádat mezi hasiči z Mnichova a Teplé fotbalový zápas, kterého se zúčastily i ženy z obou sborů. Slovo dalo slovo a v sobotu 11.8.2012 od 14:00 hod vše vypuklo. Celý zápas byl naplánován jako "srandamač", to ovšem nikdo z nás neměl ani potuchy co nás všechny čeká. To, že se hrálo na tři poločasy, to bylo to nejmenší. Nekompromisní sudí (Ota Horní) trestal vše (vysoké kopy, dlouhé držení míče, gól ...). Za každý prohřešek byl ve středu hřiště okamžitě nalitý paňák alkoholu. Byl to tvrdý boj obou týmů. Po skončení celého klání, bylo připraveno občestvení v podobě pečeného prasátka a dobrého pivíčka. Jak utkání celé dopadlo? SDH Mnichov - SDH Teplá 4:4, proto přišlo na penaltový rozstřel a ten vyhráli HASIČI. Těšíme se na odvetu!Ruda Cup 2012
Každoročně 5. července se koná nám všem dobře známý Ruda Cup, letos 13. ročník. Před letošním ročníkem jsme opravdu nepodcenili přípravu a značně posílili kádr. Našemu "dream teamu" pomáhali i hasiči z Mariánských Lázní. Celou základní skupinou jsme procházeli jako vždy hladce i góly jsme dávali. Jedno prvenství však v historii tohoto turnaje máme, 9 ročníků jsme se zúčastnili a z toho 7krát jsme byli poslední. Nám to ale nevadí, protože jak pozorujeme své turnajové soupeře, jsme asi jediní, kdo si turnaj užívá.

Hasiči ve školce
Dne 30. června jsme jako každý rok touto dobou navštívili děti ve školce. Děti si vyzkoušely stříkání ze džberovek, hasičskou výstroj. Ukázali jsme jim vybavení vozidla MAN. Za úžasnou spolupráci dostaly děti sladkou odměnu.
Cvičení složek IZS Maafex 2012 v Teplé
www.pozary.cz

www.rozhlas.cz

www.ceskatelevize.cz

www.ceskenoviny.cz

www.cheb.regiony24.cz

und noch etwas: www.thw-sachsen.de


Den dětí
Dne 2. června jsme se zapojili do pořádání dětského dne, který se konal na hřišti TJ Sokol Teplá. Na našem stanovišti jsme pro děti připravili tři disciplíny - hod granátem, stříkání ze džberovek a běh s hasičským přístrojem v zásahové výstroji. Děti si také mohly prohlédnout vybavení našich vozidel MAN a Tatra.Zlatá kosa 2012
Naše činnost je opravdu různorodá. V letošním roce jsme obdrželi pozvánku na akci Zlatá kosa 2012, kterou pořádá Ing. Petr Novotný. Je jasné, že to byla velká výzva a proto jsme pozvání přijali. Sekání kosou nám opravdu šlo a celkově jsme se umístili na 3. místě. Dále jsme pak ovládli další soutěže, koulení balíku slámy 1. místo Jiří Purkyt, 2. místo Zdeněk Purkyt, náš "přeběhlý" velitel jednotky Karel Kyller, který soutěžil za jiný tým byl 3. Dále jsme soutěžili v přetahování lanem, tato disciplína byla pro náš tým doslova fyzicky zničující, spoustu sil a dřiny a na závěr 2. místo. Děkujeme za pozvání a příští rok budem ještě lepší!


Humanitární sbírka
Ve dnech 25. a 26. května proběhla ve spolupráci s Diakonií Broumov již podruhé humanitární sbírka použitého ošacení.
V loňském roce jsme tuto sbírku považovali za úspěšnou, to jsme ještě netušili jak veliká a úspěšná bude sbírka letos. Pytlů a krabic bylo opravdu hodně. Proto všem, kteří přispěli na sbírku DĚKUJEME.Taktické cvičení - požár ve škole
Dne 7. 5. 2012 proběhlo postupně v budovách prvního a druhého stupně základní školy v Teplé taktické cvičení. Tématem tohoto cvičení byl vybrán požár s následnou evakuací žáků a personálu ze školy. Začátek cvičení proběhlo v budově prvního stupně, kde došlo k požáru v kuchyni a odtud se kouř dále šířil po celé budově. Pomocí přístroje na kouř bylo zakouřeno hlavně schodiště, aby byl vytvořen co nejreálnější pohled na tuto situaci.
Tématem na druhém stupni byl požár v dílně školníka, zde se opět zakouřila chodba a následně byl vyhlášen poplach. Při evakuaci žáků a učitelů byl použit i automobilový žebřík ze stanice HZS M.Lázně, kdy bylo několik žáků a pan učitel snášen po žebříku z druhého patra školy.
Cvičení nebylo zaměřeno jen na činnost hasičů, ale hlavně na organizaci a spolupráci pedagogického sboru při takovéto situaci a dá se říct, že naši učitelé to zvládli na jedničku.
Poděkování patří pedagogickému sboru z Teplé, hasičům z M.Lázní s velitelem Martinem Gaierem za spolupráci, našim Tepelským hasičům a kuchařkám za občerstvení.
Noční soutěž
Dne 5. května jsme se zúčastnili noční soutěže o erb města Toužim. Soutěžilo se v požárním útoku. Družstvo žen předvedlo vynikající výkon a umístilo se na 4. místě. Muži sestavili soutěžní družstvo až během soutěže. Velikým pomocníkem byl na pravém proudu "hasič" Honzík a družstvo mužů se tak umístilo na 5. místě.
Stavění máje
Ani letošní rok nebyl ve stavění máje výjimkou. Oslava tohoto dávného symbolu jara byla doprovázena dalším lidovým zvykem - pálením čarodějnic. Tento den je totiž považován za kouzelnický, a prý se v tuto noc sjížděly čarodějnice z celého světa. I nás nejkvalitnější zástupkyně rodu Homo megeres obludus s řádně promazanými a naolejovanými košťaty navštívily.
Výcvik jednotek SDH - Jitona - 14. 4. 2012
Šestnáct jednotek dobrovolných hasičů cvičilo celou sobotu v areálu bývalé fabriky Jitona na výrobu nábytku u Teplé. Praktický výcvik pro ně připravili velitelé stanic profesionálních hasičů v Mariánských Lázních a Toužimi. Jednalo se o JSDH Bečov nad Teplou, Útvina, Otročín, Toužim, Bochov, Štědrá, Žlutice,Teplá, Drmoul, Mnichov, Tři Sekery, Dolní Žandov, Milíkov, Lázně Kynžvart, Stará Voda a Ovesné Kladruby.

Požár v nízkých i výškových budovách, sebezáchranu na laně či hadici, dálkovou dopravu vody, záchranu osob z výšek pomocí žebříku, pátrání po ztracených či záchranu ze sutin a vody si prakticky vyzkoušelo 92 dobrovolných hasičů. Vyzkoušeli si tak pohyb v hořícím domě, kdy přesně viděli, jak se pod stropem šíří kouř a teplota, a jak správně likvidovat požár v jednotlivých místnostech. Jako vodní zdroj byl určený rybník na kraji areálu fabriky a úkolem hasičů bylo pomocí hadic dostat k požáru vodu na velkou vzdálenost. Nacvičovali také, jak správně pokládat hadicové vedení či jak postupovat při požáru ve vyšších patrech nebo na střeše. Nechyběla ani sebezáchrana, kdy cvičícím požár odřízl ústupovou trasu a museli se ven z budovy dostat slaněním na hadici a na laně. Na rybníce uvnitř areálu si zase vyzkoušeli záchranu tonoucích, v rozpadlé budově bývalé kotelny zase pátrali po zavalených osobách, figurínu po nalezení museli vyprostit ze závalu a pomocí záchranných pomůcek či provizorních prostředků vynést ven z budovy. Na tomto stanovišti si zároveň vyzkoušeli základy zdravovědy. Součástí výcviku bylo i vyhledávání ztracených osob v terénu či jejich záchrana ze střechy pomocí žebříků.Rekonstrukce na zbrojnici
Celá rekonstrukce byla odstartována 26.2.2012, jednalo se hlavně o úpravy zázemí, výměnu vodovodních rozvodů a odpadů. Jak už to ale bývá u starších budov čekalo nás stále více a více práce a problémů se stavbou spojené. Je třeba si také připomenout, že členská základna má něco kolem 70ti členů, což bohužel u této akce nebylo vůbec vidět. Pracovalo zde opět jen pár stejných tváří. Celou rekonstrukci jsme si prováděli svépomocí. DÍK NEJVĚTŠÍ patří Jirkovi Purkytovi a Jardovi Vrbskýmu, kteří zde zamakali určitě nejvíc.Těžké loučení
Protože dochází k postupné obměně techniky, nejen u hasičů, ale také na technických službách, došlo i na legendární KROPIČKU. V posledních letech s tímto vozem byl hodně citově svázán náš hasič a zároveň pracovník technických služeb našeho města Kája Maďarič ml. Ač všichni lámali nad technickým stavem kropičky hůl, jediný Kája to nevzdával a pořád si "svou" kropičku šlechtil. V tomto týdnu, byl vůz prodán soukromé firmě do M. Lázní, kde s tímto vozem mají velké plány. Budiš Kájovi útěchou, že auto nejde do šrotu a bude dál sloužit. Kájovi za údržbu DĚKUJEME.
Výcvik jednotky
Naše jednotka se pravidelně zúčastňuje odborných příprav a školení u kolegů na stanicích HZS. Ale nejen tam nabíráme zkušenosti, pořádáme i vlastní výcviky a školení jednotky. V loňském roce jsme se školením převážně zaměřili na zásahy u dopravních nehod.V roce letošním se chceme zaměřit zejména na ostatní činnost hasičů, ať už je to zdolávání požárů, záchrana a vyhledávání osob apod. K těmto účelům jsme získali areál "neomezených" možností bývalou továrnu JITONA, kdy majitel objektu souhlasil s výcvikem jednotky. Výcvik jsme zahájili 21.3.2012 a byl zaměřen na sebezáchranu hasičů.
Web camera na komíně
10.3.2012
Masopust
25. 2. 2012
Masopust je období dobrého jídla, pití a bujarých oslav. V tomto duchu probíhala i masopustní obchůzka městem Teplá. Začátek byl opět u školy, končilo se U Tygra. Počasí přálo, účast byla veliká, masky úžasné.

Ples
Dne 18. 2. jsme v kulturním domě pořádali hasičský ples. K tanci a poslechu hrála kapela Ametyst. V průběhu plesu probíhala tradiční soutěž o ceny (největším tahákem byla mj. automatická pračka). V průběhu plesu se tančilo, jedlo a pilo a zase pilo, tančilo a bavilo :-). Myslíme si, že se letošní ples velmi vydařil, hudba hrála skvěle, na parketu to bylo znát až do brzkých ranních hodin, alkohol tekl proudem a hosté se bavili. Všem partnerům za jejich podporu děkujeme.
Výroční valná hromada
Dne 7. ledna 2012 se v hasičské zbrojnici konala výroční valná hromada. V rámci byly přečteny zprávy o činnosti SDH, JSDH, dětských kolektivů, družstva žen, hospodaření SDH. Poté byli přijati noví členové (Marta Kávová, Jitka Dvořáková a Aleš Poláček) a schválen plán činnosti na rok 2012. Někteří členové sboru byli oceněni medailemi. Po skončení formální části byla volná zábava. Nechyběla hudební produkce DJ Rudy Kávy (děkujeme).

ROK 2011

ROK 2010

ROK 2009

ROK 2008

ROK 2007

.