SILVESTR 2010
KUŽELKY
Dne 27. prosince 2010 se od 18:00 hod na kuželně konalo povánoční kuželkářské klání. Hrálo se 2 x 20 hodů. Pro vítěze i poraženého připravil předseda kuželek Míra Staško věcnou odměnu.
Po sečtení bodů vyhrála Helena Holá. Gratulujeme!!!

Nařízení vlády č. 91/2010
o podmínkách požární bezpečnosti při provozu komínů, kouřovodů a spotřebičů palivMikulášská besídka v Milíkově
v "MLADÍ" nová fotogalerie


2. ročník Hasičského posezení
Dne 27.11.2010 od 18.00 hod. se v klubovně hasičské zbrojnice konalo
2. hasičské posezení. Záměrem této akce je, aby se hasiči, kteří se potkávají společně u zásahů v našem okolí, poznali i z druhé strany. Pozvání přijali kamárádi z HZS M. Lázně, jednotek z Mnichova a Tří Seker a zástupci Policie Teplá. Setkání se zúčastnila i nová paní starostka Mgr.Jana Čížková. Během večera se povídalo, jedlo, pilo, zpívalo a také soutěžilo.
Děkuji všem za pomoc a účast
(velitel SDH p. K .Kyller)


Exkurze jednotky - Klášter Teplá
Dne 11.11.2010 se členové jednotky zúčastnili exkurze do podzemních prostor Kláštera Teplá. Provázel nás vedoucí archeologických výzkumů p. Široký. Všechny nás překvapilo, jak důmyslně jsou řešeny podzemní chodby a tehdejší kanalizace. Prohlídka byla velmi poučná a zajímavá.

Hasičský bál
Dne 20. listopadu 2010 od 20:00 hod. v kulturním sále v Drmoulu pořádal OSH Cheb hasičský bál. Někteří členové našeho sboru se tohoto plesu zúčastnili.


Punk rock fest 2010
Dne 23. 10. 2010 se v Kulturním domě v Teplé konal
3. ročník PUNK ROCK FESTu a my jsem se opět jako "barmani" této velkolepé akce zúčastnili.

nová fotogalerie


Slavnostní předání nové cisterny
v Konnersreuthu
Dne 26. září 2010 jsem byli pozváni do Konnersreuthu, kde místní sbor dobrovolných hasičů slavnostně převzal nové zásahové vozidlo Iveco Magirus. Po slavnostním úvodu, jak už je zvykem, proběhl řádný "křest". Oficiální část byla zakončena v požární zbrojnici, kde bylo pro návštěvníky připraveno občerstvení (klobásy, maso, koláče, káva a točené pivo). Poté si mohli všichni přítomni nové vozidlo prohlédnout. K novému vozidlu jim GRATULUJEME!
Pohádkový les
10.9.2010
1. ročník turnaje hasičů v kuželkách
Dne 18. září 2010 se na kuželně TJ Sokol Teplá uskutečnil 1. ročník turnaje hasičů v kuželkách. Soutěžilo se v jednotlivcích v kategorii ženy a muži. Mezi účastníky turnaje jsme přivítali i hasiče a jejich drahé polovičky z Mariánských Lázní. Vyvrcholením turnaje bylo losování tomboly. Za připravené občerstvení děkujeme našim ženám.
Vítězům gratulujeme!!!

VÝSLEDKY
ženy
muži
1. misto
Helena Holá
Zdeněk Jedlička
2. misto
Eliška Holá
Martin Gaier
3. misto
Jitka Maďaričová
David Pospíšil

Nová hasičská Tatra ve Žluticích
18.9.2010

Byli jsme pozváni dobrovolnými hasiči ze Žlutic k slavnostnímu předání nového zásahového vozidla Tatra CAS 20. Naše malá delegace si ze Žlutic dovezla opravdu pěkné zážitky a někteří i něco navíc. Hasičům k novému vozidlu GRATULUJEME!

Soutěž ve Stříbře
Dne 18. září 2010 naše družstvo žen opět vyrazilo na soutěž v požárním sportu, tentokrát do Stříbra. Soutěžilo se ve 2 pokusech požárního útoku. Druhý pokus se ženám opravdu povedl. S jejich nejlepším časem letoška se nakonec umístily na 6.místě - gratulujeme.
Pro připomenutí zážitků z červnové super akce - výletu do Budějovic jsou tu další fotky.Soutěž v Černošíně
Dne 11. září 2010 se družstvo žen zúčastnilo pohárové soutěže v Černošíně - provedení 2 pokusů netradičního požárního útoku. Po odstartování přeneslo družstvo veškerou výzbroj přes betonovou hráz, hadice byly rozhazovány směrem k mašině. Naše družstvo žen se po sečtení časů z obou útkolů umístilo na 9.místě.

Soutěž v Drmoulu
Ani z Drmoulu družstvo žen nepřijelo s prázdnou. Dne 28. srpna 2010 se ženy zúčastnily pohárové soutěže a soutěž vyhrály - moooc gratulujeme a přejeme další takové úspěchy


Soutěž ve Štědré

Dne 14. srpna 2010 se naše družstvo žen zúčastnilo soutěže ve Štědré. Po sečtení časů ze dvou požárních útoků se umístily na 2. místě a domů přivezly pohár. Gratulujeme!!!!
Soutěž v Mnichově
Dne 24. července 2010 se naše družstvo žen zúčastnilo hasičské soutěže O pohár starosty obce v Mnichově. Vzhledem k počasí byly po domluvě vedoucích družstev zrušeny štafety. Soutěžilo se tedy jen v požárním útoku. Po sečtení časů ze dvou pokusů se naše družstvo umístilo na 5. místě.


Ruda Cup
Dne 5. července 2010 se konal turnaj v malé kopané O Putovní pohár starosty města Teplá Ruda Cup. Turnaje se zúčastnili i hasiči. S bojovnou náladou, úsměvem na rtech a cílem "zúčastnit se, užít si to a nastřílet co nejvíc gólů" vydávali ze sebe to nejlepší. Za podpory fanoušků a rad zkušeného trenéra obhájili loňský výsledek. Za svůj výkon byli odměněni zlatými medailemi.Výlet České Budějovice
Ve dnech 25. - 27. června 2010 jsme podnikli výlet do Českých Budějovic. Po naložení auta bagáží a účastníky „zájezdu“ jsme mohli vyrazit. Většina se držela hesla "na výlet jedině s řízkem". Po téměř pravidelných pauzách („s pískem až do Písku nevydržím“) jsme cca v půl desátý dorazili na vysokoškolskou kolej, kde jsme byli ubytováni. Procházka do centra a zpět s bohatou večeří byla příjemně zakončeným prvním dnem našeho výletu.

Druhý den byl ve znamení exkurzí. Nejdříve dopoledne na požární stanici (základna HZS Jihočeského kraje). Po prohlédnutí areálu i techniky jsme měli možnost vyzkoušet automobilový žebřík Mercedes Benz AZ 53. Někteří odvážlivci se nechali vyvézt do výšky 53 m. Nakonec jsme si prohlédli krajské operační středisko.

Poté jsme se přemístili do pivovaru Budějovický Budvar. Obklopeni „vůní“ moravského sladu a žateckého hlávkového chmele jsme nahlédli do tajemství výroby světoznámého ležáku Budweiser Budvar. Součástí prohlídky byla i ochutnávka světlého ležáku Budweiser Budvar přímo v ležáckém sklepě.

V pozdním odpoledni jsme se vydali na Černou věž. Za zdolání 225 schodů jsme byli odměněni úžasným pohledem na Budějovice a okolí.

Krásný slunný den byl ukončen večerní procházkou centrem Budějovic (nechybělo ani vyžití na prolézačkách a houpačkách v městském parku).

Nedělní návrat domů byl zpestřen návštěvou zámecké zahrady v Hluboké nad Vltavou.


Pozn.: fotogalerie není úplná, bude co nejdříve doplněna


140. výročí založení SDH
Dne 19. června 2010 se v rámci oslav povýšení Města Teplá na město konaly oslavy 140. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Teplá. Slavnosti byly zahájeny slavnostním průvodem městem Teplá, složený z dechového orchestru ZUŠ Teplá, historické i současné techniky, praporečníků a členů sborů dobrovolných hasičů. Na náměstí byla projíždějící technika představena moderátorem. Poté došlo ke stužkování praporů starostou města Martinem Klepalem a ředitelem HZS Cheb Ing. Janem Doubravou. Technika zúčastněná v průvodu byla vystavena v okolí hasičské zbrojnice. Návštěníci oslav v průběhu odpoledne mohli vidět ukázku vozidla Tatra CAS 32 T 815/7 HZS Mariánské Lázně.

V odpoledních hodinách na náměstí proběhlo vystoupení mladých hasičů a jednotky SDH, tzv. "Kankánbandu". Již nástup jednotky byl velkolepý - na náměstí přijeli naším historickým vozidlem PRAGA RN. Po provedení kankánu účinkující sklidili veliký potlesk a svůj nepřekonatelný výkon museli opakovat.

Veliký dík patří všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu oslav.

Hasičské slavnosti
Dne 12. června 2010 jsme se zúčastnili Hasičských slavností v Litoměřicích. Při slavnostním nástupu a průvodu nechyběl náš historický prapor a do pochodu hrála Hasičanka. Poté jsme na výstavišti prohlédli současnou i historickou techniku včetně její ukázky.

Hasiči ve školce
Dne 11. června 2010 jsme s spolu se zástupcem policie navštívili děti ve školce. Děti si opět vyzkoušely zapojování hadic, stříkání ze džberovky. Dětem jsme ukázali vybavení vozidla MAN včetně použití sady krčních límců a vykuových dlah s matrací. Za úžasnou spolupráci děti dostaly sladkou odměnu.

Den dětí
V rámci oslav Mezinárodního dne dětí, který se konal dne
5. 6. 2010 na hřišti v Teplé, byly provedeny 2 ukázky zásahů naší jednotky


Rekonstrukce vozidla Praga RN


Oslavy Mitterteich
Dne 16. května 2010 se někteří členové našeho sboru zúčastnili oslav
125. výročí založení FFW Mitterteich. Nejprve v kostele proběhla bohoslužba s vysvěcením praporu a průvod účastníků bohoslužby k místu konání oslav. Největším zážitkem byl velkolepý průvod městem, který se konal po obědě, a jehož jediným zástupcem České republiky byl právě náš sbor. Průvodu se zúčastnilo cca 2000 účastníků (převážně hasičů, ale i sportovců, hudebníků... z 93 organizací)."Stavění máje"


60. hasičský ples
Dne 13. února 2010 se v Kulturním domě v Teplé konal
60. hasičský ples. K tanci a poslechu hrála hudební skupina Ametyst. Po zahájení proběhlo taneční vystoupení mladých hasičů. Jako tradičně byla připravena bohatá tombola (tímto děkujeme všem sponzorům). Překvapením bylo kulturní vystoupení - divoký kankán v podání členů JSDH Teplá (kankánband). Pro všechny to byl nezapomenutelný zážitek. Velký dík patří Ivče Pinkavové za choreografii a Bobině Mikulenkové za ušití sukní. Poděkování patří všem členům sboru, kteří se podíleli na přípravě a realizaci plesu.
V I D E O


Výroční valná hromada
Dne 8. 1. 2010 se v Restauraci U Nádraží konala výroční valná hromada.