2 0 0 8
 

"PERGOLA""Kotlíkový gulášek"
Dne 4. října 2008 se u hasičárny konal 1. ročník akce pod názvem „kotlíkový gulášek“. Mimo jiné tato akce byla poděkováním převážně těm, kteří se podíleli na stavbě pergoly a oplocení kolem pozemku. Pod dohledem zkušených „kuchařek“ byl na ohni připraven guláš a polévka. Všem moc chutnalo. I přes nepřízeň počasí se akce vydařila. Skvělý nápad!


Oslava 110 let výročí provozu Tepelské dráhyDrmoul - pohárová soutěž

Dne 30. srpna 2008 jsme se zúčastnili pohárové soutěže v Drmoulu. Soutěžili jsme v kategorii žen i mužů. Družstvo žen vyhrálo, muži se umístili na krásném
2. místě. Na závěr soutěže předvedli ukázku požárního útoku naši nejmenší.

Po dvou pokusech útoků přišla na řadu štafeta dvojic (opičí dráha). Tam si opět nejlépe vedli drmoulští hasiči (byli doma – zřejmě mají natrénováno :-))). Ale nakonec medaili dostali všichni.

adffsdÚterý - pohárová soutěž
Dne 23. srpna 2008 jsme se zúčastnili pohárové soutěže v Úterý. Družstva žen a dětí soutěžily v provedení požárního útoku (2 pokusy, časy se sčítaly). Muži měli útok ztížen o překážky, které museli před provedením útoku překonat. V součtu obou časů jsme se umístili na 2. místě."BAČŮV MEMORIÁL"

Dne 16. srpna 2008 se na hřišti TJ Sokol Teplá uskutečnila soutěž družstev mladých hasičů o putovní pohár „Memoriál Michala Bači“. Družstva mladých hasičů soutěžili ve dvou disciplínách – štafeta 6 x 70 m a požární útok. Celkem se soutěže zúčastnilo 13 družstev z Čech, Slovenska, Maďarska a Polska.

Zpestřením soutěže byla ukázka požárního útoku našich nejmladších hasičů – Cvrčků (jen na okraj – byli úžasní a samozřejmě sklidili největší potlesk).


VÝSLEDKY

Hasiči na Vladaři


Dne 20. července 2008 hasiči navštívili s CAS MAN letní tábor mladých hasičů na kopci Vladař u Žlutic. Hasiči dětem ukázali vybavení automobilu. Vrcholem byla již všemi očekávána pěna, kterou si všichni bez rozdílu užili.Turnaj v minikopané

Dne 5. července 2008 se hasiči zúčastnili turnaje v minikopané. Družstvo těch nejlepších hasičů-fotbalistů se umístilo na krásném 10. místě.
Pro nezasvěcené - každý rok o příčku lepší.
Krajské kolo dorostu

Dne 21. června 2008 se v Krásné u Aše konalo krajské kolo dorostu. Z našeho dorostu se zúčastnily pouze Lenka Čápová a Kačka Purkytová, které doplnily družstvo dorostenek z Útviny a umístily se na 3. místě. Gratulujeme!

FOTO


Hasiči ve školce

V pátek 20. června 2008 jsme navštívili mateřskou školku. Děti si mohly vyzkoušet stříkání na plechovky, zapojování a motání hadic a vázání uzlů. Ukázali jsme dětem, jak vypadá hasič při zásahu v hasičské výstroji, přilbě a v dýchacím přístroji. Přilbu i dýchací masku si potom děti vyzkoušely. Za úžasnou spolupráci jsme dětem rozdali sladkou odměnu."Tepelská vrchovina"

V sobotu 14. června 2008 se na fotbalovém hřišti uskutečnila netradiční pohárová soutěž v požárním sportu „ Tepelská vrchovina “. Úvod soutěže patřil dětem. Dvě družstva mladých hasičů pod vedením pana Gerháta a paní Michalcové předvedly požární útok (viz fotogalerie). Poté odstartovaly družstva žen. V kategorii mužů šli na řadu jako první domácí, jejichž dosažený čas se nikomu nepodařil překonat. Vyvrcholením hasičského dopoledne bylo předvedení útoku složeného z velitelů jednotlivých družstev se zapůjčenou motorovou stříkačkou PS 8 družstva Otročín. Při závěrečném nástupu byly rozdány poháry věnované MO ČSSD Teplá.

Odpoledne se v rámci oslav „Dne hudby“ představily skupiny ZUŠ Teplá, Chodovarka, Beaf Tea, Kocovina a Stan & Tony Revival.

Celá akce se velice vydařila a už teď se těšíme na příští rok.VÝSLEDKY

"Kácení máje"


"Dětský den 2008"

V sobotu 31. května 2008 hasiči spolupořádali dětský den. Akce se uskutečnila na fotbalovém hřišti. Děti soutěžily v mnoha disciplínách (např. skákání v pytli, hod na panáka, stříkání ze džberovek, chytání rybiček …) Díky sponzorům každý účastník dětského dne odcházel s pytlíkem sladkostí, dárkem a balónkem. Odměny dětem předávali piráti. V průběhu akce jsme mohli shlédnout ukázku výcviku služebních psů, bojového umění (Policie ČR), leteckých modelů (p. Hrdlička, p. Outrata), vystoupení dětí ZŠ v Teplé, soukromou moto sbírku bratří Veselovských, hasičskou techniku a zemědělské stroje. Velkým lákadlem dětí byla projížďka na policejním motocyklu a tříkolovém vozidlu Velorex.
"Tepelská vrchovina "


Dne 14. června 2008 pořádá SDH Teplá netradiční soutěž v požárním sportu.

pozvánka a propozice k soutěži

.

Oslavy 63. výročí osvobození města Teplá

Dne 8. května 2008 se konaly oslavy 63. výročí osvobození našeho města. Od 9:00 hodin se na místním hřbitově uskutečnil pietní akt uctění památky obětí pochodu smrti. Od 10:00 hodin byla na náměstí prohlídka historických vojenských vozidel 2. světové války. Oslavy byly doprovázeny hudbou Základní umělecké školy v Teplé pod vedením kapelníka pana Orsága.

Hasiči pomáhali při zabezpečení oslav a zajistili občerstvení účastníků i návštěvníků celé akce.


.

Generální oprava vozidla - TATRA


Vypalování trávy - nebezpečný zlozvyk

Kuželky

V sobotu 22. března 2008 se na tepelské kuželně uskutečnilo kuželkářské klání mezi družstvy starších a mladších hasičů. Všichni se snažili hodit devítku, ale… Součtem všech shozených kuželek vyhrálo družstvo mladších. Pro dříve narozené – hlavu vzhůru, snad příště….


Ples v Mnichově

V sobotu 15. března 2008 jsme se jeli pobavit na hasičský ples do Mnichova.
Tancovali jsme, popíjeli (v baru jsme se snažili držet vražedné tempo místních hasičů) a zase tancovali.


.

„Hasičská zabíjačka“

Dne 1. března 2008 se v prostorách hasičské zbrojnice uskutečnila zabíjačka. Skvělý nápad! Nabídka zabíjačkových laskomin byla bohatá - ovárek, polévka, škvarky, sádlo, jitrnice, jelita a tlačenka. Co na to pak říkaly naše žlučníky, po tom raději pátrat nebudeme. Velký dík za svižnou práci a skvělou řezničinu Jirkovi a Zdeňkovi Purkytovým.


58. hasičský ples

Ples se uskutečnil v sobotu 16. února 2008 v kulturním domě v Teplé a troufnu si říct, že kdo dorazil, rozhodně nelitoval.

Velkým lákadlem byla bohatá tombola, sestavená z příspěvků a darů našich sponzorů, kterým tímto velice děkujeme! K tanci a poslechu hrála hudební skupina z Chodova Ellen.

Poděkování patří také pořadatelům, kteří si dali tu práci a obětovali svůj volný čas na přípravu plesu.
.